MENÜ ☰
.
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Toplum » MİNİK GAZETECİLERE BELEDİYEDEN TAM DESTEK
MİNİK GAZETECİLERE BELEDİYEDEN TAM DESTEK

CHP’li belediyelerin uluslararası kuruluşlar ve AB üyesi ülkelerle gerçekleştireceği projelerin koordinasyonu ile ilgili göreve getirilen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe Emine-İbrahim Pekin Ortaokulu’nun
“Küçük Gazeteciler Avrupa’da” projesine belediye olarak tam destek vereceklerini açıkladı.

 

 

Okul Müdürü Hüseyin Arslan, Proje Koordinatörü Vedat Hazen ve Okul Aile Birliği üyeleriyle bir araya gelen Kılıç, 13-17 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan AB destekli “Küçük Gazeteciler Avrupa’da” projesinin Türkiye ayağında, Maltepe’ye 7 ülkeden gelecek öğrenci ve öğretmenlere gereken destek neyse verileceğini söyledi. Okulun fiziksel koşulları hakkında da bilgi alan Kılıç, “Kapılarımız her zaman açık. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gelecek öğrenciler ağırlanabilir. Her ülkeden bir öğrenci alarak, barış konulu bir toplantı yapabiliriz. Bu toplantı sonucu katılanlara plaket verebiliriz. Bu kapsamda 7 ülke için 7 kişilik bir divan oluşturabiliriz. Hatta bir gün bir yerel gazeteye uğrayarak, gazeteciliğin nasıl yapıldığını gösterebiliriz” dedi.

 

 

“MALTEPE’Yİ DÜNYAYA TANITACAĞIZ”

“Biliyorsunuz CHP’li belediyelerin AB üyesi ülkelerle gerçekleştirecekleri projelerin koordinasyonu görevine getirildim” diyen Kılıç, “Bu projeye destek vermekten onur duyacağım. Çünkü bu projeler, bir propaganda aracı. Hem kültürler arası ilişkiler gelişiyor, hem de özelinde Maltepe, genelinde Türkiye dünyaya tanıtılıyor. Türk toplumuna yurtdışında olan negatif bakışı ancak bu şekilde kırabiliriz” diye konuştu. Ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten okul yöneticileri de, Kılıç’a desteklerinden ötürü teşekkür etti.

 

“KÜÇÜK GAZETECİLER” PROJESİ

Avrupa Birliği Comenius Projesi çerçevesinde hazırlanan ve Türkiye’nin yanı sıra Fransa, İspanya, Litvanya, Polonya, İtalya, Romanya gibi ülkelerinde ortak olduğu iki yıl sürecek “Küçük Gazeteciler Avrupa’da” projesinde, farklı kültürlerin ve öğrencilerin birbirini tanıması, kaynaşması ve haberciliğin geliştirilmesi amaçlanıyor.

📆 24 Eylül 2014 Çarşamba 10:41   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR