MENÜ ☰
Ramazan Ayınecdet-cam-akademi
Mart 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » Münazara yarışmasının kazananları belli oldu
Münazara yarışmasının kazananları belli oldu

Ataşehir Belediyesi tarafından Ataşehir’deki ortaokul öğrencilerine yönelik  “Düşünüyorum Öyleyse Varım” sloganıyla hazırlanan münazara yarışmasının kazananları belli oldu.

 

Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün birlikte hazırladığı münazara yarışmasında, ortaokul öğrencileri kurdukları takımlarla, jüri üyelerini ikna ederek şampiyonluğa ve ödüllere sahip olmak için yarıştılar.
7d3b4fbe-0bf3-4664-a01c-8bcb67ba3ce8

10 Nisan 2016 Pazar günü gerçekleşen ve Juri üyeliğini Ünlü Yazar-Şair-Çevirmen Ataol Behramoğlu, Alev Şahin, Serpil Ateş ve Mustafa Kaya’nın yaptığı final yarışmasında Mustafa Öncel Ortaokulu ile Kemal Berktan Ortaokulu yarıştı. “İnsan mı zamanı yönetir, yoksa zaman mı insanı yönetir?” konusunun tartışıldığı münazara yarışmasında, juri üyeleri tarafından zaman insanı yönetir görüşünü savunan Mustafa Öncel Ortaokulu daha başarılı bulundu.

 

20 okulun katıldığı yarışma sonucuna göre birinci okul Mustafa Öncel Ortaokulu, ikinci okul Kemal Berktan Ortaokulu seçilirken, yarışma üçüncüsü ise Mustafa Öncel Ortaokulu’nun diğer takımı oldu.

 

3 asil ve 1 yedek üyeden oluşan grupların yarıştığı Münazara Yarışmasında; birinci gelen grup öğrencilerine dizüstü bilgisayar, ikinci ve üçüncü gelen grup öğrencilerine de tablet bilgisayar hediye edildi.

 

Birinci gelen grup öğrencilerine hediyeleri Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar,  İkinci gelen grup öğrencilerine hediyeleri Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan, üçüncü gelen grup öğrencilerine de hediyeleri Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt tarafından verildi.

 

Öğrencilere ve ailelerine hoşgeldiniz konuşması yapan Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Battal Sarıkaya, tüm salondakilere Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin selam ve sevgisini ileterek başladığı konuşmasında, ilki gerçekleşen münazara yarışmasına katılarak destek sağlayan tüm öğrencilere teşekkür etti.

 

Yarışma sonrasında münazara konusu “İnsan mı zamanı yönetir, yoksa zaman mı insanı yönetir?” sorusu hakkındaki görüşlerini öğrencilerle paylaşan Ünlü Yazar-Şair-Çevirmen Ataol Behramoğlu, “İnsan kendisinin rüyasıdır” şiirini okudu.

 

Yarışma sonrası yarışmacı ve izleyici tüm öğrenciler ile aileleri için kokteyl düzenlendi ve kitap dağıtıldı.

Birinci gelen Mustafa Öncel Ortaokulu öğrencileri:

 

Yaren Elibol (Asil üye)

Tuğba Güney (Asil üye)

Zehra Uçan (Asil üye)

Bedirhan Tayfun (Yedek üye)

 

İkinci gelen Kemal Berktan Ortaokulu öğrencileri:

 

Begüm Yıldız (Asil üye)

Anıl Eşref Nalbat (Asil üye)

İnan Keskin (Asil üye)

Betül Safi (Yedek üye)

 

Galeri
📆 11 Nisan 2016 Pazartesi 13:41   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR