MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Manşet, Politika, Toplum » Mustafa Balbay Özgürlüğünün 25. Gününde Adalar’da
Mustafa Balbay Özgürlüğünün 25. Gününde Adalar’da

 

 

Mustafa Balbay: “Adalar’ın da milletvekili olmak istiyorum.”

 

 

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, özgürlüğünün 25. Gününde Adalılar’la buluştu. Adalar Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu ve CHP İlçe Örgütü tarafından ağırlanan Mustafa Balbay’a Adalılar’ın ilgisi yoğundu.

 

Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu, “Adalarımız bugün bir bayram yaşıyor. Mustafa Balbay, Adalar halkına söz verdiği gibi bugün Adalılarla hasbıhal etmeye geldi. Adalılar, Silivri’ye tutsaklık günlerinde Ada’nın özgürlük soluğunu taşıdılar.” sözleriyle teşekkürlerini dile getirdi. Farsakoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Balbay, Cumhuriyet’in yüz akı. O, hepimiz adına bedel ödedi. Silivri’de ne kadar büyük bir hukuksuzluk yaşandığını hepimiz gördük. Bu bedeller artık Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş Cumhuriyet olması önünde önemli kilometre taşları olacaktır. Balbay’a “geçmiş olsun değil, hoş geldiniz” diyorum. Nefesinin gür, kaleminin güçlü olmasını diliyorum.”.

 

Silivri’de yargılandığı günlerde Adalar’dan çok sayıda dost edinen Balbay, “Ben İzmir milletvekiliyim ama kabul ederseniz Adalar’ın da milletvekili olmak istiyorum.” dedi. Balbay, konuşmasında hedef ortaklığının Türkiye’nin çıkış kapısı olduğuna vurgu yaptı:

 

Hukuk Hazretlerinin Cenazesine Katıldığım İçin Geciktim”

 

Hepimizin bildiği şarkıyı biz Silivri”de, “Adalar’dan çok dost gelir bizlere” diye söyledik. İlk dostlar buluşmasını gerçekten burada yapıyoruz. Sevgili dostlar, buraya gelmekte geciktiğim için hepinizden özür diliyorum. Hukuk hazretlerinin cenazesine katıldığım için gelmekte geciktim. Ama artık herkes de kabul etti ki, hazret öldü. Karamsar olma lüksümüz yok. Siyaseti halkla birlikte yapacağım. Çözüm, sandıktan halkla birlikte yeni bir iktidar çıkarmaktır. Ben İzmir milletvekiliyim ama kabul ederseniz Adalar’ın da milletvekili olmak istiyorum.

 

Bu devran bitmeli, yeni bir Türkiye kurulmalı”

 

Şimdi dışarıdakilerin özgürlüğü için mücadele edeceğiz. Esaret günlerinde beni yalnız bırakmadılar. Bu halkla çok şey yapılır. Gezi’den sonra inancım zaten çok artmıştı. Yeni bir Türkiye’yi kurarken güçlü bir şekilde, bu mücadelenin ucundan tutabilecek enerjide buluyorum kendimi. Yapacağımız çok iş var, bende de çok enerji var. Bu devran bitmeli, Yeni bir Türkiye kurulmalı. Eli kalem tutan bir siyasetçi olarak diyorum ki, biz bu işi başaracağız. Bu ülke içinde “düşmanım” dediğim hiç kimse yok. Siyaseti de bunun için yapacağım. Dilerim buraya Tuncay Özkan’la da geliriz. 2014 yılı iyi bir halk iktidarının başlayacağı bir yıl olacak. Hedef ortaklığı, Türkiye’nin çıkış kapısıdır.”

 

.

 

 

 

Etiketler: ,
📆 06 Ocak 2014 Pazartesi 09:12   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR