MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Gençlik, Genel, Manşet, Sağlık, Toplum » ÖĞRENCİLERDEN İÇİM’E TATLI ZİYARET
ÖĞRENCİLERDEN İÇİM’E TATLI ZİYARET

Sakarya Özel Erenler Güneş İlkokulu’ndan 135 öğrenci 17-18 Şubat tarihlerinde düzenlenen bir geziyle Ak Gıda’ya ait 5 fabrikanın en büyüğü olan Pamukova Üretim Tesisini ziyaret etti. İçim ürünlerinin üretildiği, yakın coğrafyanın da en büyük üretim tesisi olan ve günde 1500 ton çiğ süt işleme kapasitesine sahip Ak Gıda Pamukova fabrikasında, tatlı ürünleri bölümünü gezen öğrenciler, üretim hattı ve paketleme işlemlerini gözlemlerken, fabrika yetkililerinden üretim süreçlerine ilişkin bilgi aldı.

 

Çocuklar; gerekli hijyen koşullarına uyum sağlanmasının ardından yaptıkları gezi sırasında, İçim ürünleri ve üretim tesisine ilişkin merak ettiklerini yerinde öğrenme fırsatı buldular. Gezinin ardından verilen İçim ürünleri büyük bir heyecan yaratırken keyifle yedikleri Dolcia tatlıları ise çocuklardan tam not aldı.

İçim ürünlerinin üretildiği Ak Gıda Pamukova Fabrikası Üretim Direktörü Ömer Murat Gümüşdağ “Çocuklarımızın, keyifle tükettikleri ürünlerimizin üretim sürecine tanık olmalarından büyük keyif aldık. Meraklı bakışlar eşliğinde bize yönelttikleri sorularla konuya olan ilgilerini ve duydukları heyecanı büyük bir mutlulukla gözlemledik. Sordukları sorulardan ve temas ettikleri doğru noktalardan yola çıkarak, gelecekte aralarından çok başarılı gıda mühendisleri çıkabileceğini umuyoruz” dedi. İleri teknoloji imkânlarından faydalanarak oluşturulan tesislerle üretim standartlarını daima en iyiye ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Gümüşdağ, “İçim markalı süt ve süt ürünlerini tüketicilerin beğeni ve tercihlerini değerlendirerek üretiyoruz. Bu bağlamda çocuklarımızın görüş ve önerileri son derece önemli. Bu tür gezilerin bizler için de çok faydalı olduğunu düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Ak Gıda Pamukova Fabrikası, iç piyasanın yanı sıra ürünlerini Orta Doğu, Kuzey Afrika, Balkan Ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri, Avrupa ülkeleri ile ABD’ye de ihraç ediyor. 939 çalışana sahip fabrikada, İçim markasına ait süt, yoğurt, ayran, kefir, tatlı, büyüme küpleri, taze peynir, tereyağı, labne peynir, kaşar peyniri, krem peynir, beyaz peynir, aromalı süt, kaymak ve krema ürünleri üretiliyor.

İçim Hakkında:

Süt ve süt ürünleri pazarına 1998 yılında giren İçim markası, kurulduğu günden bu yana sütten yoğurda, ayrandan kefire, taze peynirden hazır pudinge kadar lezzetli, kaliteli, hijyenik ve besleyici pek çok ürünüyle tüketiciyle buluşuyor. Türkiye’nin dört bir yanında sevilerek tüketilen İçim, 1998 yılından beri, tüketiciyi dinleyerek ve ihtiyaçlarını gözeterek çalışmalarını sürdürüyor. 2015 itibariyle süt, yoğurt, peynir, ayran, tereyağı, kefir, kaymak ve krema olmak üzere 10 ana kategoride 116 ayrı ürün çeşidi ile en çok bilinen ve sevilen markalar arasında ilk 3’te yer alıyor.

Ak Gıda Hakkında:

1996 yılı Ağustos ayında Akyazı Köy-Tür fabrikasının satın alınması ile kurulan Ak Gıda San. ve Tic. A.Ş. Türkiye ve komşu coğrafyaların en büyük süt işleme kapasitesine sahip Pamukova tesislerine 1998 yılında 450 dönüm arazinin satın alınması ile taşındı. Akyazı fabrikasında UHT süt, yoğurt, beyaz peynir ve kaşar peyniri üretimleri ile başlayan yolculuğu şu anda Türkiye’nin 5 farklı bölgesinde; Pamukova, Karaman, Lüleburgaz, Kahramanmaraş ve Aydın olmak üzere 5 üretim tesisinde devam etmektedir.

📆 20 Şubat 2016 Cumartesi 12:31   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR