MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Okuldan Aileye Haber Metni
Okuldan Aileye Haber Metni

Maltepe Kent Konseyi, Maltepe Üniversitesi işbirliğiyle ile birlikte Maltepe’deki okullarda “Okuldan Aileye” projesini başlattı. Proje ile birlikte çocuk yetiştirme tutumları, cihaz ve madde bağımlığı, sağlık ve hijyen konusunda ilkokul çağındaki çocukların ebeveynlerine Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim görevlileri tarafından 1 ay sürecek eğitimler verilmeye başlandı.

 

İlk olarak Maltepe Gülsuyu Mahallesinde bulunan Kaşgarlı Mahmut İlköğretim Okulunda başlanan projede her okulda üçer hafta sürecek eğitimlere başlandı. Her hafta alanında uzman olan bir öğretim görevlisi tarafından velilere eğitim veriliyor. İlk hafta Çocuk Yetiştirme Tutumları üzerine Öğr. Gör. Gülçin Karadeniz, ebeveynlere çocuklarıyla kuracakları sağlıklı iletişim yöntemleri ve sergileyecekleri tutumlar üzerine etkileyici bir eğitim verdikten sonra ikinci hafta Cihaz ve Madde Bağımlılığı üzerine Öğr. Gör. Nesteren Gazioğlu günümüz önemli sorunlarından olan teknolojik bağımlılık ve madde bağımlılığı üzerine sunumunu gerçekleştiriyor, üçüncü hafta Arş. Gör. Aslı Eyrenci tarafından Sağlık ve Hijyen eğitimi verildikten sonra eğitim tamamlanıyor. Eğitmenlerin sunumlarının ardından ebeveynlerin sorularına yanıtlar veriliyor.

 

 

 

Kaşgarlı Mahmut İlköğretim Okulunda tamamlanan projenin ikinci ayağına Maltepe Esenkent Mahallesinde bulunan 50. Yıl Besim Kadırgan İlköğretim okulunda başlandı. Katılan herkesin memnun kalarak ayrıldığı eğitimin 2015/2016 eğitim/öğretim yılının sonuna kadar gerçekleştirileceği okulların planlaması yapıldı. Okul yönetimi ve öğretmenleri tarafından projenin çok önemli ve faydalı olduğuna yönelik alınan geri bildirimler sonucunda Maltepe Kent Konseyi Esra Kaya Erdoğan “Biz Maltepe Kent Konseyi olarak tüm sorunların eğitimli, sağlıklı bireylerle çözülebileceğine ve geleceğimizi böyle inşa etmenin doğru olacağına inandık. Bu yüzden özellikle bu dönem yönetim olarak eğitime ağırlık verdik. Yaptığımız her etkinlik ve projede olduğu gibi bu projede de aldığımız olumlu geri bildirimler bizi onure etti ve yoğun talep karşısında çok mutlu olduk. Bizden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Maltepe Belediyesi, Maltepe Üniversitesi ve işbirliği içinde olduğumuz tüm okul yöneticilerine teşekkür ederiz.” dedi.

📆 05 Nisan 2016 Salı 10:57   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR