MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Şubat 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Manşet, Pendik, Toplum » Okullara zabıtadan dürbünlü gözaltı
Okullara zabıtadan dürbünlü gözaltı

Pendik Belediyesi okul önlerinde kuş uçurtmuyor

 

 

Zabıta dürbünle seyyar avında

 

 

Çocuk ve gençleri uyuşturucu maddelerden korumak amacıyla önlemleri arttıran Pendik Belediyesi,  okul önlerinde ve çevrelerinde adeta kuş uçurtmuyor. Zehir tacirlerini  çocuklardan uzak tutmak amacıyla tüm seyyar satıcılarla mücadeleyi  hızlandıran Zabıta Müdürlüğü, 15 motorize ekiple kontrollerini arttırırken,  personelin bir bölümü de dürbünle okul çevrelerini tarıyor.

 

 

 

Pendik Belediyesi Zabıta ekipleri, son aylarda özellikle bonzai  kullanımı nedeniyle artan genç ölümleri ve  bağımlılık yapan uyuşturucu maddelerin satışını engellemek için okul önlerini  sıkı denetim altına aldı.  Müdürlük bünyesinde oluşturulan 15 motorize ekip, seyyar satıcı kisvesi altında uyuşturucu madde temin eden zehir tacirlerine karşı  özellikle okul önü ve çevresinde önlemlerini sıklaştırdı.  Belediye,  öğrenci ve velilerin dikkatini çekmesi için okul girişlerine seyyar satış  faaliyetlerinin kesinlikle yasak olduğuna dair uyarıcı levha ve yazılar da astırdı.   Okul yönetimleri ve  emniyet güçleriyle organize gerçekleştirilen çalışmada, vatandaşların desteği  de alınıyor. Vatandaşlar herhangi bir şüpheye karşı Zabıta Müdürlüğü’nü, Pendik Belediyesine bağlı beyaz masayı veya Emniyetin ilgili telefonlarını arayarak çalışmalara katkı sağlıyor.

 

 

 

Son bir haftada 40 satıcıya ceza

 

Zabıta Müdürlüğüne bağlı tüm personel, toplumun geleceği gençleri tehdit eden uyuşturucu maddeye karşı gerçekleştirilen çalışmaya katkı sağlama konusunda adeta seferberlik ilan etti. Gönüllü olarak haftalık izinlerini dahi kullanmayan ekipler gecenin geç saatlerine kadar okul çevreleri ve belirlenen noktalarda devriyelerini sürdürüyor.  Okul çevrelerine seyyar satıcıları yaklaştırmayan ekipler, son bir haftada eğitim kurumlarına yakın yerlerde seyyar satıcılık yaptığı tespit edilen 40 civarı satıcıya 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’na göre idari para cezası uyguladı.

📆 25 Ekim 2014 Cumartesi 15:42   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR