MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Eylül 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Gençlik, Genel, Manşet, Toplum » OTİZMLİ GENÇLER İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ’NDE MASA TENİSİ HEYECANI YAŞADI
OTİZMLİ GENÇLER İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ’NDE MASA TENİSİ HEYECANI YAŞADI

“Otizmli Bireylere Yönelik Spor ve Sosyal Girişimcilik Projesi” kapsamında düzenlenen etkinlikte otizmli gençler, BİLGİ’li öğrenciler ve akademisyenler birlikte masa tenisi oynadı

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Öğrenci Kulübü, spor ve sosyal girişimcilik kurumu Sporben işbirliği ile düzenlenen etkinlikte otizmli gençlerle BİLGİ’li öğrencileri santralistanbul Kampüsü’nde bir araya getirdi.

Otizmli Bireylere Yönelik Spor ve Sosyal Girişimcilik Projesi” kapsamında gerçekleşen etkinlikte, gençler masa tenisi oynayarak kıyasıya mücadele etti.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Dilistan Shipman, Bu tip faaliyetler otizmli bireylerin topluma kazandırılmaları ve bağımsız yaşam becerileri edinebilmeleri açısından büyük bir önem taşıyor. Bugün gerçekleştirdiğimiz etkinlikle de öğrencilerimizin farkındalıklarını desteklemek istedikşeklinde konuştu.

Spor ve sosyal girişimcilik kurumu Sporben’in kurucusu Bener Erkorur ise “Sporu bir araç olarak kullanarak, otizmli bireylerin iletişim becerileri kazanmalarını ve sosyal hayata katılmalarını amaçlıyoruz. İstanbul Bilgi Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği bu anlamda farkındalığın kazandırılması ve otizmli gençlerimize sosyalleşebilecekleri bir alan yaratılması adına çok değerli” dedi.

📆 05 Ekim 2016 Çarşamba 13:17   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR