MENÜ ☰
.
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Kartal, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » ÖZ’DEN GAZETECİLER GÜNÜNE ÖZEL ..’
ÖZ’DEN GAZETECİLER GÜNÜNE ÖZEL ..’

Kartal Belediyesi Çalışan Gazeteciler günü”nü çok önemli bir sergi ile birlikte verdiği kokteyl ile kutlarken “Geçmişten günümüze Matbuat” hayran bıraktı
Kartal Belediye Başkanı Op.Dr.Altınok Öz , birkez daha Sanat ve Tarihe verdiği önemi gösterirken Gazetecilerin “Çalışan Gazeteciciler Günü”nü unutmadığını gösterdi.
Kartal Belediyesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Ulvi Sulalıoğlu’nun “Osmanlıdan günümüze matbuattan seçmeler” isimli sergisini düzenledi. Yeni yapılan Belediye binasının girişinde düzenlenen sergiye Kartal ve bölge de bulunan yerel gazete sahipleri ve çalışanlarının yanı sıra belediye başkanı altınok öz ve siyasiler katıldı.

sergi-2
Geçmişte nostaljik bir yolculuğa çıkılan sergi sadece Gazeteciler tarafından değil tüm konuklar tarafından da büyük bir ilgiyle gezildi.
Sergi’de diş hekimi ve efemera Koleksiyoncusu Ulvi Sulalıoğlu’nun Osmanlı döneminden bugüne yayınlanan gazetelerin örnekleri ve yayınlarda kullanılan çeşitli dönemlere ait emtiaları sergilendi.

sergi-3

Kartal’da düzenlediği ikinci sergisi olduğunu vurgulayan Sulalıoğlu, “Zor bin sanatı icra etmek isteyen gazeteciler bilgiyi toplumla paylaşmanın yanı sıra olayları bire bir yaşamaktadırlar. Amacım bu sergi ile gazetecilerin nasıl zorluklar içerisinde mesleklerini icra etmelerini halkımıza duyurmaktır”dedi. Basın özgürlüğünün tartışıldığı ve gazetecilik yaptığı için tutuklu gazetecilerin varlığının düşündürücü olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Altınok Öz ise “Gazetecilik mesleğine gönülden ve tutku ile bağlanan, emeklisi-çalışanı toplumun sesi olan tüm basın emekçilerini saygı ile selamlıyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın emekçilerine sevgi, saygı ve selamlarımı iletiyorum. Mesleğini gerçek, dürüst, objektif haber anlayışı ile birleştiren tüm emekçi gazetecilerin sorumluluğunun ne kadar ağır olduğunun bilincindeyiz. Gazetecilik meşakatli, emek ve çaba gerektiren, zor bir sorumluluk. Emek ve çaba gerektiren ağır bir sorumluluk üstlenen tüm gazetecilerimizin bu özel gününü kutlarım. Gerçeğin ve toplumun sesi olan tüm gazetecilerimize dün olduğu gibi yarında desteğimizi sürdüreceğiz. 10 Ocak günü vesilesiyle gazetecilerin özlük hakları, sendikalaşmaları konusunda yeni kazanımlara ermeleri, tutuklu gazetecilerin serbest kalmaları bir kez daha dileğimizdir.” dedi.

Galeri
📆 11 Ocak 2014 Cumartesi 17:32   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR