MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » Özel Çocuklarımız, Engelliler Haftası Etkinliğinde Sahne Aldı
Özel Çocuklarımız, Engelliler Haftası Etkinliğinde Sahne Aldı

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Tuzla Vala Gedik Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, Rotary Bölge Vakfı İşitme Engelliler Okulu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tuzla Engelliler Merkezi, ortak bir organizasyonla Engelliler Haftası etkinliği düzenledi. 

 

İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde düzenlenen Engelli Haftası etkinliğine Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Çelikel, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Tuzla Belediyesi Birim Müdürleri, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Yönetim Kurulu Üyeleri, Tuzla Vala Gedik Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Cemil Yazıcı, Tuzla Rotary Bölge Vakfı İşitme Engelliler Okulu Müdürü

 

Adnan Etci ve İstanbul Engelliler Merkezi (İSEM) Müdürü İslam Yeşilbayrak katıldı. Konuklar, özel çocukların resim sergisi ile karşılandı. Engelliler Haftası etkinliğinde Vala Gedik Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Anadolu’nun Sesi ve Orff gösterimi, Rotary Bölge Vakfı İşitme Engelliler Okulu Sessizler Korosu ve Pandomim gösterisi, ilahi grubu semazen gösterisi ve Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Özel Çocuklar Komisyonu’nun müzik dinletisi sahnelendi. Özel Çocuklarımız manevi bir anlama sahip olan Elfida bestesiyle dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Mücadelesiz Başarı Elde Edilmesi Mümkün Değildir
Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Çelikel, engelli bireylere hayat mücadelesini sürdürmeleri çağrısında bulundu ve kurum olarak bu mücadeleye destek vermeyi sürdüreceklerini söyledi. Çelikel, “Kurumlarımızın ortaklaşa yaptığı bu güzel programın parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Engelli kardeşlerimizin neler yaptıklarını ve imkan verildiğinde ne kadar güzel şeyleri başarabileceklerini gördük. Dünyada engelli olup çok büyük başarılara imza atan isimler biliyoruz. Dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking bunun en büyük örneklerindendir. Müziğin dehası kabul edilen Beethoven ve sayamadığımız bir çok insan var. Hepsi engelli durumunda ancak hiç biri engel tanımadılar ve başarıya ulaştılar. Türkiye’de de buna benzer örnekler var.  Bunlar mücadeleyi bırakmadıkları için başarılı oldular. Mücadelesiz başarı elde edilmesi mümkün değildir. Çocuklarımıza sevgiyle yaklaşmamız lazım. Çünkü bu engelleri biz istemedik. Bu Allah’ın takdiridir. Hepimiz birer engelli adayıyız. Yarın ne olacağımız belli değil. Ben kolumdan bir ameliyat geçirdim. Engelli olma ihtimalim vardı ama çok şükür bir şey olmadı. Engelleri tüm kurumlar ile ortadan kaldırmamız lazım. Biz belediye olarak buna yönelik çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bizim bu çocuklarımızı sevmemiz, şefkatle yaklaşmamız ve onlar için imkanlarımızı seferber etmemiz gerekiyor. Mücadeleyi hiçbir zaman elden bırakmamak gerekiyor” dedi.

Zihin ve Anlayıştaki Engeller Kalkınca Engel Kalmıyor
Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, törende yaptığı konuşmada engellerin zihinlerden ve anlayıştan kaldırılması gerektiğini söyledi. Tuzla’nın bunu başaran bir ilçe olduğunu belirten Kaymakam Çalışır, “Yavrularımızın bu özel gününde yanlarında olmaktan mutluluk duyuyorum. Engeller aslında zihin ve anlayışlarımızda. Tuzla örneğinde gördüğümüz gibi zihin ve anlayıştaki engeli ortadan kaldırdıktan sonra geriye engel kalmıyor. Allah’tan temenni ediyorum, dua ediyorum ve inanıyorum ki yarınlar bugünlerden çok daha güzel olacak. Bu anlayışla hep birlikte mutlu ve güzel günlere yürüyeceğiz. Ben yavrularımızı gönülden tebrik ediyorum. Onların öğretmenlerini, idarecilerini, her türlü desteğini esirgemeyen belediyemizi ve gönül dostlarını gönülden tebrik ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” şeklinde konuştu.
Engelli öğrenciler, Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı’ya ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu’na çiçek ve hediye taktim etti.

📆 12 Mayıs 2016 Perşembe 10:14   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR