MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Nisan 2023
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Manşet, Pendik, Toplum » PENDİK’İN KILIÇDAROĞLU ADAYLIĞINI AÇIKLADI
PENDİK’İN KILIÇDAROĞLU ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Pendik’in Kılıçdaroğlu olarak anılan Özer Beğenmiş CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekilliği için Aday adaylığını açıkladı. Beğenmiş “her zaman halktan, haklıdan, mazlumdan yana olacağım” dedi

 
CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekilliği için adaylık başvurusu yaptıktan sonra partilileri ve kendisine destek verenlerle bir araya gelen Özer Beğenmiş CHP Pendik İlçe Başkanlığında düzenlediği toplantıda aday adaylığını deklare etti. Yoğun katılımla yapılan toplantıda parti örgütü ve destekçilerine seslenen Özer Beğenmiş önemli açıklamalar yaparak bu güne kadar kamu menfaati için yaptığı çalışmaları anlattı.

 
Partimizin ve İstanbul halkının çıkarlarının yanında olduk. Örgütten ve halktan aldığımız yetki ile halkın aleyhine olan, AKP’nin rantçı belediye kararlarına karşı gerekli mücadelemizi arkadaşlarımız ile birlikte yaptık” diyen Beğenmiş, konuşmasının devamında şunları söyledi:
Biz Pendik’in ayakkabı kutularını 17-25 Aralıktan çok çok önce gözler önüne serdik

 
Sapanbağları’nda, Ertuğrulgazi’de yapılmak istenen rantsal dönüşüme, hukuksal ve örgütsel mücadele ile Hayır dedik. Viaport AVM olarak bilinen, normalde olması gereken fuar alanı ihalesinde yapılan yolsuzlukları tespit ettik ve bunları belgeleri ile ortaya çıkardık. Belediye Başkan danışmanlarının Viaport AVM’de kendilerine ait işyerleri olduğunu tespit ettik, tüm bu yağma ve talanları Ulusal ve yerel medya vasıtası ile kamuoyuna duyurduk. Pendik’te yapılmak istenilen çok büyük bir AVM’nin CHP önderliğinde diğer muhalif partilerinde desteğini alarak gerekli hukuksal ve örgütsel mücadele sonucunda 2-3 katlı olarak kaba inşaatı yapılan marina’nın usule aykırı olarak yapılan fazla katlarını yıktırdık.

 

Marina içerisine yapılmak istenilen Benzin ve Otel projesi hukuksal ve örgütsel mücadelemiz sonucunda engelledik. Yine aynı şekilde usulsüz ve imara aykırı yapılan Gren Park’a Pendik’in ortasında yerleşim birimlerinin dibine yapılan Benzin istasyonları için hukuksal mücadele verdik. Değerli partililerim, değerli yol arkadaşlarım, biz Pendik’in ayakkabı kutularını 17-25 Aralıktan çok çok önce gözler önüne serdik” diye konuştu.

 
Halktan Yana CHP iktidarı kuracağız
Türkiye’nin çok acil olarak bir CHP iktidarına ihtiyacı olduğuna değinen Beğenmiş “Yeniden kurtuluş savaşı başlatacak, ülkenin kuşatılmış bütün kurumlarını yeniden yapılandıracak, emekçilerin haklarını yeniden iade edecek, emekçilerin milli gelirden hak ettiği payı almasını sağlayacak, emeklileri hakları olan müreffeh yaşam koşullarına kavuşturacak, devrimci, demokrat, emekten yana, haktan, adaletten hukuktan yana bir Cumhuriyet Halk Partisi iktidarını hep birlikte kuracağız. Bunun için, hep yaptığımız gibi, sokakları, apartmanları, fabrikaları, esnafları birer birer gezeceğiz, varoşları yeniden fethedeceğiz. Halka devrimci ruhumuzu yeniden ve daha güçlü olarak göstereceğiz. Halktan aldığımız gücü halkın menfaati için kullanacağız” dedi.

 
Konuşmasının sonunda Beğenmiş “Ben siyaseti nutuk atmak sanatı olarak değil, halka hizmet etme sanatı olarak tanımlıyorum. Emek, barış ve özgürlük mücadelesi veren tüm onurlu yüreklerin karşısında saygıyla eğiliyor, tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Seçim çalışmam boyunca tek bir aday adayına karşı karalama kampanyasında bulunmayacağıma, önseçimden sonuncu çıksam dahi adaymış gibi çalışacağıma hepinizin huzurunda şeref sözü veriyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.
Özgeçmiş:
CHP’ye 1996 yılında üye oldu. Gençlik kollarından başlayan mücadelesiyle, 2001 yılında Pendik İlçe yöneticiliği, 2004-2009 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, 2009-20014 yılları arasında Pendik Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu. Beğenmiş, evli bir çocuk babasıdır.

📆 04 Mart 2015 Çarşamba 12:35   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR