MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
Ramazan denetimleri devam ediyor

İSTANBUL’DA GIDA DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

 

İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne bağlı Gıda Kontrol Ekipleri, Ramazan Ayı içerisindeki denetimlerini sıklaştırdı. İstanbul’un çeşitli ilçelerinde eşzamanlı olarak; Et ve et ürünleri, ekmek ve ekmek çeşitleri, süt ve süt ürünleri, un ve unlu mamuller ile şekerli mamuller üreten, işleyen ve dağıtımını yapan çok sayıda işyerinde gıda mühendisleri tarafından resmi kontroller yapılıyor.

 

 

Denetlenen işyerleri ve gıda maddeleri üzerinde titiz bir çalışma yapan Gıda Yem Şube Müdürlüğüne bağlı uzman ekipler, üretimde kullanılan hammaddeler dahil, üretimin tüm aşamalarını ayrıntılı şekilde inceliyor. Bu kapsamda ilk eşzamanlı denetimler, Kadıköy İlçesi Sahrayıcedid Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Denetimlere; İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra; Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar İlçe Müdürlüklerinden toplam 60 Kontrol Görevlisi katıldı. Söz konusu bölgedeki toplam 144 işyerinde yapılan kontrollerde; uygunsuzluk tespit edilen 28 adet işletmeye eksikliklerin giderilebilmesi için süre verilirken, 11 adet işletmeye de yasal işlem uygulandı.

 

Kontrol ekiplerinin eşzamanlı denetim yaptığı ikinci bölge ise Eyüp ilçesiydi. Bayrampaşa, Beşiktaş, Beyoğlu, Esenler, Eyüp, Fatih, Kağıthane, Sarıyer, Sultangazi, Şişli ve Zeytinburnu İlçe Müdürlüklerinden katılan toplam 52 Kontrol Görevlisiyle Eyüp İlçesinde eşzamanlı denetimler gerçekleştirildi. Toplam 106 işletmede yapılan kontrollerde; uygunsuzluk tespit edilen 10 adet işletmeye eksikliklerin giderilmesi için süre verilirken, 3 adet işletmeye de yasal işlem yapılması kararlaştırıldı.

 

 

İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan kontrollerde, özellikle toplu iftarların yapıldığı yerler, buralara yemek sağlayan firmalar, et ve et ürünleri üreten ve satan işletmeler ile tatlı ve pastacılık ürünleri, ekmek ve pide üretimi yapan firmaların resmi kontrollerine öncelik veriliyor. Ayrıca gece üretim yapan (ekmek ve pide fırınları vb.) işyerlerine yönelik resmi kontroller, 24 saat kesintisiz olarak devam ediyor.

📆 25 Haziran 2015 Perşembe 10:17   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR