MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Etkinlikler, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » Rengarenk kapaklar umut dolu yaşamlar
Rengarenk kapaklar umut dolu yaşamlar

Kartal Belediyesi, engellilere yönelik yeni bir kampanyaya imza atıyor. Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü,  “Rengarenk Kapaklar Umut Dolu Yaşamlar” kampanyası ile 250 kg plastik kapağa 1 engelli sandalyesi temin ederek engelli vatandaşlara destek oluyor. 

Tekerlekli sandalye ihtiyacı olan engelli vatandaşlar için yürütülen kampanya kapsamında vatandaşlar, topladıkları plastik kapakları Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne iletilmek üzere,  Yeni Belediye Hizmet Binası, Kartal Belediyesi’ne bağlı Kültür Merkezleri veya muhtarlıklara teslim ederek engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye temin edilmesine katkıda bulunabilirler. Kampanya kapsamında vatandaşlar 250 kg plastik kapak toplayarak 1 tekerlekli sandalyenin, ihtiyacı olan bir engelli vatandaşa ulaştırılmasını sağlamış olacak. Topladıkları plastik kapakları Kartal Belediyesi’ne ulaştıramayan vatandaşlar ise 4444 578 numaralı Kartal Belediyesi Engelliler Danışma ve Koordinasyon Birimini arayarak kapakların teslim alınmasını sağlayabilirler.

“Hem Geleceğimize Sahip Çıkıyoruz Hem de Engellilerimize Katkı Sağlıyoruz”

Kampanya hakkında bilgi veren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Yaşanabilir bir çevreye katkı sunmak ve ekonomik olarak alım gücü yetersiz engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye temin etmek için örnek sayılabilecek bir proje başlattık. Bu proje; bir yaşama el uzatmak, yaşam alanı evle sınırlanan engellilerimizi yaşama katmak demek. Bu yüzden tüketimi sonrası geri dönüşümü mümkün olan plastik atıkları, başkalarının sevinci ve mutluluğu için kullanmamız gerek. Vatandaşlarımızın kampanyamıza gereken hassasiyeti ve katkıyı göstereceğine inanıyorum” dedi.

📆 29 Mayıs 2014 Perşembe 16:12   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR