MENÜ ☰
.
Şubat 2024
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Manşet, Sancaktepe » Sancaktepe’de açılışı gerçekleştirilen ‘Türkiye’de Darbeler Arşivi ve Kütüphanesi’nde ‘Türk Demokrasi Tarihinde Kara Lekeler: Darbeler’ programı gerçekleştirildi.
Sancaktepe’de açılışı gerçekleştirilen ‘Türkiye’de Darbeler Arşivi ve Kütüphanesi’nde ‘Türk Demokrasi Tarihinde Kara Lekeler: Darbeler’ programı gerçekleştirildi.

Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde 12 Eylül Pazartesi akşamı gerçekleşen etkinlikte, darbe sürecinde yayımlanan gazete kupürlerinin yer aldığı sergi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görürken, programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği mektup da okundu. Sancaktepe’de dün düzenlenen program ile ‘Türkiye’de Darbeler Arşivi ve Kütüphanesi’ açıldı.

Kütüphanede açılan sergi alanında darbe sürecinde yayımlanan gazete kupürlerine yer verildi. Açılış sonrası ‘Türk Demokrasi Tarihinde Kara Lekeler: Darbeler’ ismiyle gerçekleştirilen programa Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, 27. Dönem Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Araştırmacı- Yazar Sibel Eraslan, Gazeteci Resul Tosun ve çok sayıda vatandaş katıldı. Darbeler sürecine ilişkin özel röportajların yer aldığı belgesel gösterimiyle başlayan programda konuşmacılar, Türkiye’de yaşanan darbelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Darbeler tarihini belgelerle, tanıklarla, gazete kupürleriyle toparladık” Dijital darbe arşivi oluşturduklarını belirten Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “Tarihimizde kara leke olarak bulunan darbeler tarihini; belgelerle, tanıklarla, gazete kupürleriyle toparladık. Bunları dijitalleştirdik. Bu arşivi de bir web sitesiyle herkesin ulaşabileceği bir hale getirdik. Biz Türkiye’de belirli aralıklarla nükseden bu darbeleri herkesin bilmesini ve bu tarihsel süreçten ders almasını çok önemsiyoruz. Unutulmamasını istiyoruz. Herkese açık olarak da hizmete sunuyoruz” diye konuştu.

Programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği mektup da okundu. Program, Eşref Ziya Ezgileri ile son buldu.

Sancaktepe Belediyesi

📆 16 Eylül 2022 Cuma 01:19   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR