MENÜ ☰
.
Şubat 2024
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Kartal, Manşet, Politika, Toplum » Sarıgül’den süpriz ziyaret
Sarıgül’den süpriz ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül’den süpriz ziyaret.

Kartal Belediyesi tarafından yarın düzenlenecek olan yıkım törenine katılacağı belirtilen Mustafa Sarıgül bir gün önceden Kartal’a geldi. CHP Kartal ilçe Başkanlığını ziyaret eden Sarıgül, İlçe Başkanı Kamer Gök, Belediye Başkan aday adayları ve çok sayıda partili tarafından karşılandı.
Sarıgül’ü İl Başkan yardımcıları Özgür Nas, Doğan Çakmak, İlçe Başkanı Av. Kamer Gök, Başkan Yardımcıları Sadettin Topal,Erdal Kıskanç,Kadın Kolları Başkanı Gülçin Zaza Koştu,Gençlik Kolları Başkanı Tolga Gökçe, Kartal Belediyesi Başkan aday adayları Yrd.Doç. Dr. Hüsnü Süslü, Erol Altunoğlu,Av. Mustafa Yalçınkaya, Mimar Oğuz Aykan , Op. Dr. Birsen Tursun Demirel, Mustafa Kul, Turabi Artuç Meclis üyesi Kemal Berk, Meclis üyesi aday adayları Aydın Polat, Haydar Sabancı, Erzincan Karayaprak Köyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Turan Karataş, Cumhuriyet Mahallesi Birim Başkanı İsmail Şimşir ve çok sayıda partili karşıladı.
Sarıgül, burada yapmış olduğu selamlama konuşmasında Kartal CHP İlçe örgütünü kadın ve gençlik kollarını ve partilileri adeta uyardı ve seçim süreci içersinde etkili bir seçim çalışması başlatmalarını istedi ve adeta Kartal CHP’yi ateşledi.
“ BANA BELEDİYEDEN DAVET GELDİ”
CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı gösterildikten sonra CHP’ye hissedilir bir canlılık getirdiği belirtilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “ Şu anda burada bulunmayan, ama Kartal’ımıza çok emeği geçen, barış demokrasi ve özgürlükler adına çok büyük mücadeleler veren Sayın Mehmet Moğultay, bakanımı da saygıyla sevgiyle hürmetle yad ediyorum. Sevgili arkadaşlar niye ilçedeyim şu anda? Niye habersiz böyle geldim? Bana bir Davet geldi yarın (Cuma) belediyemizin bir açılışı var. Ama Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisinin kültürünü Cumhuriyet Halk Partisinin geleneklerini biliyor. Bana O daveti Belediye Başkanı değil İlçe Başkanı yaparsa gelirim şeklindeki konuşması nedense ayakta ve coşkuyla alkışlandı.
“KENDİ ARANIZDA OLAYLARI TOPARLAYIN”
Sarığül, “Bu günü yeni bir gün olarak kabul edeceğim Kartal çok dinamiktir Kartal daha özgürdür Kartal yol gösterendir.Kartal yol bulandır Kartal olaylara öncülük edendir Kartal günlerce aylarca örgüt toplantılarında demokrasiyi barışı hakkı hukuku burada medenice tartışan bir ilçedir. Kartal Türkiye’nin 781 ilçesi içersinde Barış açısından Özgürlükler açısından Devrimcilik açısından halkla beraber olma ve halkla birlikte olması açısından benim için öncü bir ilçedir. Sevgili kardeşlerim adayların bir an önce belirlenmesini bende çok arzu ediyorum. Ama taktir edersiniz ki, 8.5 sene yuvamdan ayrı kaldım.Çok farklı bir şekilde Genel Merkezimize de genel başkanımıza da şu şöyle olsun deme durumunda değilim.Sizden ricam şu; kendi aranızda olayları toparlayın “ uyarısını yaptı ve’ kendi aranızda bir arkadaşınızı belirleyin ve Kartal Belediye Başkan adayı gösterin’ mesajını verdi.

📆 10 Ocak 2014 Cuma 09:51   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR