MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Pendik, Toplum » Şehadete Aşkla Koşan Bir Millet Var
Şehadete Aşkla Koşan Bir Millet Var

Şehit aileleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Çanakkale ruhunun arkasında şehadete aşkla koşan bir milletin var olduğunu, 7’den 70’e gencinden yaşlısına, kadınından çocuğuna bu ruh var oldukça bu coğrafya üzerinde hesap yapmak isteyenlere karşı dik durmaya devam edeceklerini söyledi.

 

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla Pendik Belediyesi ve Pendik Kaymakamlığı ortaklığıyla şehit ailelerine yönelik bir program düzenlendi. Programa Pendik Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Tersane Komutanı Tuğramiral Ahmet Çakır, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, ilçe protokolü ve çok sayıda şehit ailesi katıldı. Program öncesi Başkan Şahin, Kaymakam Şimşek ve Tuğamiral Çakır ailelerin masalarını dolaşarak onlarla kısa bir süre sohbet etme fırsatı buldu. Kur’an tilavetiyle başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla devam etti.

Hesap yapmak isteyenlere karşı dik durmaya devam edeceğiz

Çanakkale ruhunun arkasında şehadete aşkla koşan bir milletin var olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bu milletin tüm cephelerde galibiyet elde etmesinin arkasında şehadet aşkı, şehit olma arzusu, gözünü budaktan sakınmayan bir yiğitlik olduğunu dile getirdi. Bunlar olunca Türk milletinin hiçbir cephede yenilmediğini, bizleri de var eden ruhun bu ruh olduğuna vurgu yapan Başkan Şahin, 7’den 70’e gencinden yaşlısına, kadınından çocuğuna bu ruh var oldukça bu coğrafya üzerinde hesap yapmak isteyenlere karşı dik durmaya devam edeceklerini söyledi.

Çanakkale ruhuna 15 Temmuz gecesi şahit olduk

18 Mart Çanakkale Destanının Türk milletinin büyük şahlanışlarından unutulmaz bir sahne olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin konuşmasına şöyle devam etti: “Çanakkale Savaşı’nın birçok sahnesini çok sayıda kitaptan okumuş, tarihe meraklı birisiyim. Ama ben Çanakkale ruhunun ne olduğunu 15 Temmuz gecesine kadar idrak edebilmiş değildim.  Normal insan bedeni canlı kalmak için bütün reflekslerini kullanır. Ama o sahnede canlı kalmak diye bedeni korumak diye bir şey yok. Ne var? İmanı korumak, vatanı korumak diye bir arzu var. 15 Temmuz’da da buna hepimiz canlı canlı şahit olduk. Şunu anladım ki bizler için zor olan Rabbimiz için kolaydır. O, gönlümüzden korkuyu alıyor. Hiçbir şeyden korkmayan, vatan, millet ve imanı uğruna canını ortaya koyan bir millet var. Bu ruhu önce kendimizin hissetmesi, sonra evlatlarımıza ve nesillerimize aktarmamız lazım.” dedi.

Her zaman birlikte olacağız

Bu topraklarda birlik içinde yaşamamız ve ay yıldızlı bayrağımızın özgürce dalgalanmasının şehitler sayesinde olduğunu belirten Kaymakam Yılmaz Şimşek, şehit yakınlarına seslenerek kendilerini şehitlerin emaneti olarak gördüklerini ve her zaman birlikte olacaklarını ifade etti. Program, Sanatçı Hüseyin Süer’in musiki dinletisi eşliğinde ikram edilen yemeğin ardından sona erdi.

 

📆 23 Mart 2017 Perşembe 09:56   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR