MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Eylül 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » “Sosyal Girişimci” öğretmenler ödüllendirildi
“Sosyal Girişimci” öğretmenler ödüllendirildi

Anadolu Vakfı ‘Değerli Öğretmenim’ projesinde, en başarılı “Sosyal Girişimci” öğretmenleri ödüllendirdi

Anadolu Vakfı’nın toplumsal gelişim için başlattığı ‘Değerli Öğretmenim’ projesinin Samsun eğitimleri tamamlandı. Vakfın Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği çerçevesinde düzenlediği ‘Sosyal Girişimcilik Yarışması’nda dereceye giren ilk 3 öğretmen ödüllendirilirken, okullarına da çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

 

Ödül töreni, Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nilgün Yazıcı ve Anadolu Vakfı Genel Müdürü Selim Güven’in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

 

“Anadolu’nun vakfı” olmak vizyonuyla, 35 yıldır eğitim ve sağlık alanında çalışmalarını sürdüren Anadolu Vakfı’nın, öğretmenlerin kişisel gelişimlerini desteklemek ve topluma değer katan sürdürülebilir bir model oluşturmak hedefiyle yürüttüğü ‘Değerli Öğretmenim’ projesinin sosyal girişimcilik temalı eğitimleri tamamlandı. Proje kapsamında düzenlenen ‘Sosyal Girişimcilik Yarışması’nda başarılı bulunan proje sahibi ilk 3 öğretmene tablet bilgisayar hediye edilirken, öğretmenlerin görev yaptıkları okullara da, Anadolu Grubu şirketleri tarafından ödülleri takdim edildi. Anadolu Motor tarafından jeneratör, ABank tarafından fotokopi makinesi, Adel Kalemcilik tarafından da kırtasiye malzemeleri okul müdürlerine teslim edildi.

 

 

Dereceye giren proje sahibi ilk 3 öğretmenin görev yaptıkları okullara ödülleri, Anadolu Motor Genel Müdürü Erdoğan Özoğul, Abank Kurumsal/Ticari Bankacılık ’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Öztürk ve Adel Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı tarafından takdim edildi.

 

 

Nilgün Yazıcı, “Girişimci gençlerin fikirleri her geçen yıl daha fazla kabul görüyor” dedi.

 

Ödül töreninde konuşan Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nilgün Yazıcı, “Vakfımız ‘Sosyal Girişimcilik’ konusuna büyük önem veriyor. Anadolu Vakfı olarak, kalıcı bir sosyal değişim yaratma misyonuyla hareket ediyoruz. Sosyal girişimcilik kavramı ülkemizde dile getirilmeye başlandığından beri, girişimci gençlerin fikirleri her geçen yıl çok daha fazla kabul görüyor. Sağlıklı bir toplumda, sosyal girişimciler ve onların parlak fikirleri daha çok öne çıkıyor. Anadolu Vakfı olarak, vizyon sahibi, inovatif, sorunlara sürdürülebilir çözümler üretebilen, iyileştirmeye açık alanları geliştirme özelliğine sahip gençler yetiştirmek en büyük amacımız” dedi.

 

 

Güven: “1.000’in üzerinde öğretmene ulaştık”

Daha katılımcı ve paylaşımcı bir nesil yetiştirme hedefiyle gerçekleştirdiği projeleriyle gençlerin ve eğitimcilerin gelişimlerine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Anadolu Vakfı Genel Müdürü Selim Güven; “Öğretmenlerimizi odağına koyduğumuz toplumsal gelişim projemizle, bugüne kadar 1.000’in üzerinde öğretmene ulaştık. “Değerli Öğretmenim” projesi kapsamında, öğretmenlerin sosyal ve iş hayatlarına yönelik iyileştirmeler yapma arzusuyla; eğitim alanında toplumsal ve sosyal ihtiyaca yönelik, sürdürülebilir sistemler kurabilme becerilerine katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

 

Karadeniz Bölgesi’ndeki öğretmen ve idarecilerin davet edildiği proje yarışması ödül töreni Öğretmenler Günü kutlaması ile sona erdi.

📆 22 Kasım 2014 Cumartesi 11:17   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR