MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
SPORA HÜCUM

Ataşehir Belediyesi’nin her yıl yaz döneminde açtığı ve bu yıl da Ataşehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği Yaz Spor Okullarına, ilk kayıt gününde 1.263 çocuk kaydoldu. 8 spor branşında toplam 3 bin çocuk, yaz okullarında spor eğitimi görecek.   

 

 

Futbol, basketbol, voleybol, jimnastik, tekvando, kick boks, tenis ve yüzme olmak üzere 8 spor dalında eğitim verilecek Yaz Spor Okullarına kayıtlar 5 Haziran Pazartesi günü başladı.

 

Çocuklarının yaz tatillerini sporla birlikte daha eğlenceli bir şekilde geçirmelerini isteyen aileler; sabahın erken saatlerinde belediye binasında bulunan Halkla İlişkiler Birimi’nde, Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde ve Neşet Ertaş Kültür Evi’nde uzun kuyruklar oluşturdu.

3 bin çocuğun spor eğitimi göreceği yaz spor okullarında, ilk günkü kayıtlara göre en yoğun ilgi yüzme ve basketbol branşlarına gösterildi. İlk kayıt gününde 1.263 çocuğun 704’ü yüzme, 303’ü ise basketbolu tercih etti.

Ailelerin spor okullarını tercih etmelerinin en önemli nedenleri arasında sağlıklı koşullar, sağlanan güven ortamı ve sosyal kazanım becerileri yer alıyor.

Bunun yanı sıra çocuklar üzerinde gözlemlenen olumlu yöndeki davranış değişimleri ailelerin ilgi göstermesinin sebepleri arasında.

Mevlana Mahallesi’nden 53 yaşındaki Şengül Özkan, “Daha önce kızım Merve’yi 5 yaşındayken  jimnastik branşına kayıt ettirmiştim. Şimdi ise Merve’nin isteğine göre voleybol branşında aktif rol oynamasını istiyorum. Belediyemizin sunduğu bu hizmet ile ailemize maddi anlamda büyük bir olanak sağlanıyor. Elbette çocuğumun da gelişimi açısından faydalı oluyor. Tabi, verimli sonuç için çocukların düzenli katılım sağlaması da gerekiyor, bu görev de biz velilere düşüyor.

Çocuklarıyla birlikte başvuruya gelen Tuğba Aygün, “Yaz Spor Okulları’na daha önceki yıllarda da Kızım Zeynep (9) ve oğlum İsmail Kerem’i (5) kayıt yaptırmıştım. Kızım 3 yıldır, oğlum ise geçen yıl yüzme branşında eğitim görmüştü. Bu yıl farklı bir branşı tercih ettik. Kızımı jimnastiğe, oğlumu ise tekvandoya kayıt yaptırmak için belediye binamıza geldik. Çocuklarımın kendilerine güveni arttı. Eskiden zoraki giderlerken şimdi büyük bir istekle katılmak istiyorlar” diyor.

Mustafa Kemal Mahallesi’nden Halime Bilgiç, “Kızım Saide Bilgiç ile (12) Yaz Spor Okulları’na ilk kez katılım sağlayacağız. Kızım, yüzmeyi bilmiyor ve burada öğrenmesini istiyorum. Bu sebeple yüzme branşına kayıt olduk. Arkadaşlarımın tavsiyesiyle yaz spor okullarına başvuruda bulunmak istedik ve iyi ki de geldik. Saide de yüzmeyi öğreneceği için oldukça heyecanlı.”

Aşık Veysel Mahallesi’nden Mehmet Kel, “Kızım Ada (6) geçen yıl Yaz Spor Okulları’nda yüzme branşında eğitim görmüştü. Bale bilgisi olan kızımın bu yıl da jimnastik branşında eğitim almasını istedik. Çok güzel bir hizmet. Çocuklar için yazın inanılmaz bir eğlence haline geliyor. Onlar eğlendikçe, bilgilendikçe biz de velileri olarak mutlu oluyoruz.  Ayrıca kayıt olmak için ise sadece bilgi formu ve kimliğin yeterli olması da bizleri sevindiriyor.

Kayışdağı Mahallesi’nden Murat Yıldırım, “8 yaşındaki oğlum Murat’ı ilk kez yaz spor okullarında basket branşına kayıt ettireceğim. Bu hizmeti belediyenin facebook sayfasından duyurular bölümünden gördüm ve çok mutlu oldum. Bu branşı seçme sebebim ise oğlumun bu konuda yeteneği olduğuna inanmamdır. Çok iyi bir proje. Çocukların hem sosyalleşmesi, gelişmesi hem de ücretsiz olması tamamen halka hitap ediyor. Teşekkür ediyorum.

Edibe  Altürk ise11 yaşındaki kızım Berfin’i basketbol branşına yazdırmak için geldim. Belediyenin yaz spor okullarına daha önce gelmek istiyordum ama yaşı uymadığı için kayıt yaptıramadım. Bu seneyi adeta iple çektik. Kızımın sporcu olmasını çok istiyorum. Öncelikle fiziksel gelişimleri için sporun önemine inanıyorum.”

Asiye Demirbağ da oğlu için belediyeye gelen velilerimizden,10 yaşındaki oğlum Emirhan’ı yüzme spor branşına kayıt için geldim. Ataşehir Belediyesi’nin sağladığı bu imkanlardan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Belediyenin hizmetleri beğeniyorum. 3 yıldır yaz spor okullarından yararlanıyoruz. Hem sosyalleşmeleri hem de yeni arkadaşlar edinmeleri için bu okulları tercih ediyorum” dedi.

Hacer Yılmaz da koşa koşa gelen velilerden: Atatürk Mahallesi’nde yaşıyoruz. Önceki senelerde başka branşlara gitti. Geçen yıl basketbol kayıtları dolu olduğu için bu yıl çok erken saatlerde gelerek sıraya girdik. Özellikle oğlum Erdem çok mutlu olacak. Biz bu zamanları adeta iple çekiyoruz diyebiliriz. Erdem’in kalbimin sesini dinleyerek basketbolu seçiyorum sözleri de beni çok etkilediği için buraya koşa koşa geldik.

Nihan Karvan Bilgin de jimnastik için başvuru yapan velilerden: Beş buçuk yaşındaki kızım Beren’i jimnastik branşına kayıt yaptırmak için buradayım. Özellikle kas gelişimi için spor yapmasını istiyorum. Aynı zamanda bu okullarda kişisel ve zihinsel gelişimine önem veriliyor ve güzel vakit geçirmeleri sağlanıyor. İlerde sporcu olmasını çok isterim.

 

Galeri
Etiketler:
📆 08 Haziran 2017 Perşembe 11:39   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR