MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Gençlik, Genel, Manşet, Toplum » Startup Tukey’e İTÜ ARI Teknokent damgasını vurdu
Startup Tukey’e İTÜ ARI Teknokent damgasını vurdu

İTÜ GATE programı ile ABD pazarına açılan AloTech ve UrbanStat, Startup Turkey’nin en başarılı girişimcileri seçildi.

Etohum’un bu yıl sekizincisini düzenlediği Startup Turkey etkinliğinde dereceye giren ilk iki firma İTÜ GATE programı ile ABD pazarına açılan AloTech ve UrbanStat oldu.

 

 

İnternet üzerinden dünyanın her yerinde beş dakikada istenen her ölçekte çağrı merkezi kurma imkanı sağlayan AloTech jüri ve yatırımcıların büyük beğenisini kazanırken, mekansal analitik ve coğrafi kodlama özellikleri ile sigorta ve gayrimenkul şirketlerinin maliyetlerini büyük ölçüde azaltmasını sağlayan UrbanStat, halen devam eden uluslararası yatırım toplama süreci ve müşterinin önemini sunumu boyunca tereddütsüz vurgulayışı ile yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı.

 

 

Türkiye’nin önde gelen teknoparkları arasında yer alan İTÜ ARI Teknokent’in ana destekçileri arasında yer aldığı Startup Turkey’e İTÜ ARI Teknokent, yürttüğü İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi ve İTÜ GATE Uluslararası Girişimci Hızlandırma Programından toplam 10 girişimci ile katıldı. Bunlardan dördü finale kadar gelme başarısını gösterdi. Finale kalan diğer İTÜ ARI Teknokent girişimcileri, zor koşullarda uçabilen ve endüstriyel görevleri yerine getirebilen ‘drone’ üreten Maxwell ve küçük ve orta boy işletmecilerin rahatça müşteri bağlılık programları yürütebilmesi için donanım ve yazılım ürünleri sağlayan Fidelo oldu.

Yılın en başarılı girişimleri İTÜ ARI Teknokent’ten

Startup Turkey Konferansı’nda kalabalık bir yatırımcı grubu tarafından yapılan seçimi takiben, finalistlerin arasından başarılı olanların belirlenmesi M&S Partners Direktörü Hiro Mashita, Naspers Group Strateji Müdürü Sebastiaan Vaessen ve Yemeksepeti.com kurucularından Nevzat Aydın tarafından gerçekleştirildi.

Yatırımcı grubu tarafından beğenilerek finale kalan UrbanStat, ErasmusInn, iklim.co, Invidyo, Simenty, Maxwell, Fidelo, Planote, Dijital Kumbara, Bi’Kutu Mutluluk, Menu For Tourist, Alotech, Stokza, Tamatem ve Camelship startup’larının 2,5 dakikalık sunumları ve soru-cevap adımlarının ardından jüri üyeleri en başarılı üç girişimi belirledi.

ITU GATE programı katılımcı firmalarından Alotech ve UrbanStat, daha önce de benzeri başarılar imza atmışlardı. Bu firmalar İTÜ ARI Teknokent’in San Francisco ve

Chicago’da düzenlediği yatırımcı sunumlarında da büyük beğeni toplamış, Amerika’da önemli yatırımcılarla ortaklık görüşmelerine başlarken, uluslararası büyüme için ABD’deki ofislerini açmaya yönelik girişimlerini, diğer ITU GATE firmalarıyla birlikte başlatmışlardı.

📆 29 Şubat 2016 Pazartesi 20:04   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR