MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » TAK ‘KARTAL’I TASARLIYOR
TAK ‘KARTAL’I TASARLIYOR

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Tasarım Araştırma Katılım TAK KARTAL’ın çalışmalarını yakından inceledi. Tasarım Araştırma Katılım TAK KARTAL’dan mimar Özgün Gürsürer, yaptıkları çalışmaları, bilgisayar ortamında Başkan Altınok Öz’e detaylı olarak anlattı.

 

Tasarım Araştırma Katılım TAK KARTAL’ın, Kartal’ın sorunlarını tasarım, araştırma ve katılım yoluyla çözmeye çalışan bir program olduğunu belirten Başkan Altınok Öz, “Kartal’ın sorunları, ileriye dönük yatırımları, nasıl bir Kartal isteniyor veya bekleniyor, bunları yerel yönetim olarak algılayabilmemiz için Kartallılarla, Kartallı projecilerle bu işi yürütenleri yan yana getirmeye çalışıyoruz. Destekliyorum diyeni, fikrim var diyeni, projem var diyeni, bir şey yapabilirim diyeni burada görmek mümkündür” dedi.

Kartallı Tasarımcılar Geleceklerini Tasarlayacaklar

Gönüllü gençlerin mahallelerde bir araya gelerek sorunlar üzerinde tartışıp çözüm üreteceklerini vurgulayan Başkan Altınok Öz, “TAK KARTAL, Kartal’ın sorunlarını, tasarım, araştırma ve katılım yoluyla çözmeye çalışan bir program. Özellikle gönüllü gençleri mahallelilerle bir araya getiren TAK Kartal, sorunların tartışılmasını ve sorunların çözümünde tasarımı bir araç olarak kullanarak bir takım program ve projelerin gerçekleştirilmesini sağlayan bir ortam. Bir otobüsümüz olacak. Tasarımcılar otobüsle mahalleleri dolaşacak ve mahallelere konteynerler koyacağız. Biz buna ‘TAK KONDU’ dedik. Mahalleliler burada tasarımcılarla bir araya gelecekler. TAK programlarını diğer kentlerde de çoğaltmayı umuyoruz. İstanbul hatta Anadolu’da, buradan kazandığımız deneyimleri çoğaltacağız” dedi.

Kartal Kabuğunu Kıracak

Kartal’ın kabuğunu kıracağına işaret eden Başkan Altınok Öz, “Başkan Altınok Öz olarak inanıyorum ki bu ekip giderek çoğalacak ve üretecek, ürettikçe üretimin keyfine varacak ve bu projeye sahip çıkacak. Bizler kentin yöneticileri olarak bir kenti oluşturmak üzere yola çıktık. Yaşı ne olursa olsun, düşüncesi olan gençler üretebilir ama yaşlılar da deneyimleriyle, ödedikleri bedel karşılığı oluşturdukları tecrübeleriyle buna katkıda bulunabilir. Kartal’ın kabuğunu kırmak gerekiyordu ve böylece içine kapalı bir balıkçı köyünden Anadolu yakasının merkezi haline doğru yol alırken bu yolu doğru adımlarla almasını sağlayacağınızı düşünüyorum” dedi.

📆 03 Şubat 2015 Salı 15:33   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR