MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » Tehlikeli Oyunların Oynandığı O Uçak Kafe Oluyor
Tehlikeli Oyunların Oynandığı O Uçak Kafe Oluyor

Büyükçekmece Sahili’nde bulunan ve yaz aylarında alınan tedbirlere rağmen çocukların kanadından denize atlayarak yaralanmalarına sebep olan uçak, kafe olmaya hazırlanıyor.
Büyükçekmece Belediyesi, yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği sahil şeridini güvenli hale getiriyor. Sahilde bulunan olumsuzlukları denetleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, yaz aylarında özellikle gençlerin kanadına çıkarak denize atladığı uçağın çay kahve içilebilecek bir yer olacağını söyledi. Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından seyir amaçlı olarak verilen uçağın kafeye çevrilmesinin sebebi ise ciddi derecede yaralanmaların önüne geçmek.

 
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Akgün, seyirlik olarak sahilde bulunan uçağın Hava Kuvvetleri Komutanlığından alındığını ifade ederek, “Büyükçekmece’de herkesin gelip geçtiği Kordon Boyu’nun güzel bir yerine bunu monte etmiştik insanlar önünde fotoğraf çektiriyorlar. Fakat daha sonra gördük ki burada bunun kanadının üzerine çıkıp denize atlamaya başladılar. Allah korusun ölümle sonuçlanacak kazalara sebebiyet verilebileceğini gördük. Telle çevirdik, jiletli tellerle çevirdik ancak bunu önleyemedik. Cumartesi Pazar günleri İstanbul’un çeşitli yerlerinden gelen vatandaşlar özellikle gençler alkol içip buradan atlıyorlar.  Buna bundan sonra meydan vermeyeceğiz” dedi.
“KUMBURGAZ’DA DA 5 KİŞİ DENİZDE KAYBOLMUŞTU”
Yaklaşık 2 yıl önce Kumburgaz’da aynı deniz bisikletiyle denize açılarak hayatını kaybeden kişileri hatırlatan Akgün, “Daha önce de halka açık olan Kumburgaz’da halka açık tedbirsiz sahilden 2 kişinin binebileceği deniz bisikletine 5 kişi binerek denize açıldılar. Maalesef hepsi de hayatını kaybetti. Bizler de bunun üzerine turistik tesis alanı hariç diğer alanlarda deniz bisikleti kullanımını yasakladık. Bu işi de yüzde 100 önlemiş olduk. Oradaki sorumluluk bizzat vatandaşa aittir. Çünkü halka açık tedbirsiz herkesin kullanabileceği bir sahil olduğundan ötürüdür” diye konuştu.

📆 04 Şubat 2016 Perşembe 13:36   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR