MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » Terör Örgütlerinin Finansmanına Darbe
Terör Örgütlerinin Finansmanına Darbe

Pendik’te 500’e yakın işyerinde yapılan denetimlerde yurda kaçak yollardan sokulduğu belirlenen 7 bine yakın sigara paketi ele geçirildi. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, terör örgütlerine önemli bir kaynak sağlayan kaçak sigarayla mücadeleye devam edileceğini belirtti.  

 

 

Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, ilçe sınırları içinde tütün ve sigara satışı yapan 500’e yakın işyerine müşterek denetimler gerçekleştirdi. Denetimlerde bandrolü, satış belgesi ve faturası bulunmayan 6 bin 713 paket kaçak sigaraya imha edilmek üzere el konuldu. Ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiği tespit edilen 23 işyeri mühürlenerek faaliyetlerine son verilirken 14 işyeri hakkında da Emniyet Müdürlüğü tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunularak gerekli yasal işlemler başlatıldı.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, denetimler sonucunda yurda kaçak yollardan sokulan, gelirinin büyük çoğunluğu terör örgütlerinin finansmanında kullanılan sigara ve tütün mamulleri ele geçirildiğini belirterek “İlgili mevzuat gereği sigara ve tütün ürünlerinin satışı, ruhsatlı işletmelerin Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumundan alacakları izin belgesiyle yapılabilir. Kaçak olarak yurda sokulmuş olan sigara ve tütün ürünleri hem ülke ekonomisine büyük bir zarar vermekte hem de tükenmişlik içerisinde bulunan terör örgütlerinin finansmanında önemli bir gelir kaynağı sağlamaktadır. Bu nedenle bunların tercih edilmemesi,  tespit edilmesi halinde Zabıta Müdürlüğüne bildirilmesi önemli bir vatandaşlık görevidir.” dedi.

Zabıta Müdürlüğü tarafından denetimlerin aksatılmadan etkin bir şekilde sürdürüleceğini belirten Başkan Şahin, Pendik’te açık tütün satışı ile ilgili ruhsatlandırılmış işletme olmadığı, açık tütün ve kaçak sigara satışı yapılan işletmelerle ilgili vatandaşların sosyal medya dahil tüm iletişim kanallarının yanı sıra 444 81 80’e yapacağı ihbar ve şikâyetlerin büyük önem taşıdığını vurguladı.

 

📆 02 Temmuz 2017 Pazar 22:50   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR