MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Genel, Manşet, Toplum » TOEG’de Türkiye 1.si karne aldı
TOEG’de Türkiye 1.si karne aldı

Tüm soruları doğru cevaplayarak TOEG  (Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş) sınavında Türkiye 1.si olan Abdülhamit Han Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Zeynep Tok, başarısıyla hem okulunu hem ilçeyi gururlandırdı. Aynı zamanda okul 1.si olan Zeynep, karnesini Pendik Kaymakamı Osman Tunç’tan aldı.

 

2014-2015 Eğitim- Öğretim Yılının 1. Döneminin tamamlanması dolayısıyla Pendik’te 126 binden fazla öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi. İlk ve orta dereceli okullarda  öğrenci ve öğretmenlerin 1. Dönemi tamamlaması dolayısıyla ilçedeki tören  Esenler Abdülhamit Han Ortaokulu Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene Kaymakam Osman Tunç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Pendik Belediyesi adına Kültür Müdürü Nuri Sincanlı ile çok sayıda öğrenci ve veli de katıldı. Programda okula bağlı folklör ve müzik ekiplerinin sahne performansı yoğun alkış aldı.

 

TEOG’da Türkiye 1.si oldu

Törende en büyük alkışı ise,  son TEOG(Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçis Sınavı)’nda tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye 1.si olan Abdülhamit Han Orta Okulu 8. Sınıf öğrencisi Zeynep Tok aldı. Başarısıyla  ilçeye, okuluna ve öğretmenlerine büyük gurur yaşatan Zeynep, hedefinin önümüzdeki yıl Atatürk Fen Lisesi’ni kazanmak olduğunu belirtti.  Başarısında  etkili ve programlı çalışmanın büyük katısı bulunduğunu söyleyen Zeynep, ileride Hukuk Fakültesi’ni kazanarak savcı olmayı hedefliyor.

📆 24 Ocak 2015 Cumartesi 13:19   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR