MENÜ ☰
.
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Maltepe, Manşet, Toplum » Toplu açılış bu kez Girne’de
Toplu açılış bu kez Girne’de

 

Maltepe Belediye Başkanlığı görevine geldiği günden itibaren reform niteliği taşıyan projeleri ve kamuya açtığı hizmet alanlarıyla Maltepelilerin takdirini toplayan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin bu kez Girne Mahallesi’nde toplu açılış gerçekleştirdi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği açılışlarda konuşan Başkan Zengin, “Maltepe’ye kazandırdıklarımdan dolayı mutluyum.” dedi.

Başkan’dan gençlere mesaj

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Girne Mahallesi’nde gerçekleştirdiği toplu açılışlara ilk olarak Spor Tesisi’yle başladı. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ne denk gelen açılış töreninde konuşma yapan Başkan Zengin, amaçlarının yas tutmak değil, Mustafa Kemal’in devrimlerinin devam etmesini sağlamak olduğunu belirtti.
Ölümünün 75. Yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giderek hizmet ettiklerinin altını çizen Maltepe Belediye Başkanı Zengin, “Saygı ve rahmetle anıyoruz. Mustafa Kemal’in söylediği gibi ben sporcunun zeki ve ahlaklı olanını severim. O’nun çocukları olmak adına; yaptığı devrimleri devam ettirmek adına her zaman olduğu gibi, bizler de alanlar yaparak zeki ve ahlaklı, yanlış işlere bulaşmamış gençlerimiz olsun istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Ölüm yıl dönümünde açılış yapmamızın bir anlamı var; yas tutmayacağız, Mustafa Kemal yas tutulmasını istemez. Mustafa Kemal devrimlerinin devam etmesini ister. Bizler de bunu yaparak ona olan sevgimizi ve görevimizi devam ettireceğiz. Bu tesis, gençler ve çocuklarımızla hayatın güzelliklerini paylaşmak adına yaptığımız bir tesistir. Buranın sahibi siz gençlersiniz, burayı yapan hayırsever vatandaşlarımıza da sizler adına teşekkür ediyorum. Rahat olun, güvenli olun, biz buradayız ve çok sayıda hayırseverimiz var.” diye konuştu.

Başkan Zengin’e, spora ve sporcuya verdiği eşsiz desteklerden dolayı Girne Gençlik ve Spor Kulübü tarafından plaket takdim edildi.

İmecenin en güzel örnekleri Maltepe’de

Maltepe’de verdiği hizmetlere, gönüllü olan hayırsever vatandaşları da dahil eden Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, ilçede imece ruhunu canlandırmayı başardı. Mülkü Belediye’ye ait olan alanlarda yapım ve işletmesini hayırseverlerin üstlendiği birçok projeyi hayata geçiren Başkan Zengin, Alzheimer Gündüz Bakımevi’nin yapımında elini taşın altına koyan hayırseverlere bir kez daha teşekkür ederek, “Yine imecenin ve dayanışmanın güzel bir örneğini verdik.” dedi. Kısa bir sürede tamamlanacak olan ruhsatlandırma işlemi dışında hiçbir eksiği kalmayan Alzheimer Gündüz Bakımevi’nin açılışını gerçekleştiren Belediye Başkanı Zengin, bebek gibi ağırlayacakları hastalara ve bu sayede rahat nefes alacak olan hasta yakınlarına hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Irmak Sokak Park’ın açılışını çocuklarla birlikte gerçekleştiren Başkan Zengin, Maltepe Belediyesi Yol Yapım Amirliği ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Hizmet Binası açılışlarını da belediye personeliyle birlikte gerçekleştirdi. Açılışlara vatandaşların yanı sıra, hayırseverler, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve basın mensupları da katıldı.

📆 13 Kasım 2013 Çarşamba 16:14   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR