MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Maltepe, Manşet, Toplum » Toplu açılışlarda imece ruhu
Toplu açılışlarda imece ruhu

 

Beş yılda Maltepe’nin çehresini değiştirmeyi başaran Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Bağlarbaşı Mahallesi’nde vatandaşlarla birlikte yeni hizmet noktalarının açılışlarını gerçekleştirdi.

 

 

Maltepe Belediye Başkanlığını 2009 yerel seçimleriyle kazanan Prof. Dr. Mustafa Zengin, göreve geldiği günden beri Maltepe’yi yaşanabilir kent yapma hayalini gerçekleştirmeye devam ediyor. Sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerini Maltepe’de hayata geçiren Başkan Zengin, bakanlıklara model olan projelerinin yanı sıra mahalle bazında geliştirdiği lokal çözümlerle de Maltepelilerin kalbine dokunuyor.

 

toplu-açılış-imece-1

 

İmeceyle büyüyen hizmet

 

 

Yapımları tamamlanan yeni hizmet alanlarının açılışını vatandaşlarla birlikte gerçekleştiren Başkan Zengin, konuşmasında, imece kültürünün önemine dikkat çekti. Hiçbir çıkar beklemeden, rant kapısı açılmadan da güzel işler yapılacağını her fırsatta kanıtlayan Maltepe Belediye Başkanı Zengin, hayırsever işadamlarına teşekkür etti.

 

Aile Sağlığı Merkezi açılışında, işbirliği yapan inşaat firmasına plaket takdim eden Prof. Dr. Mustafa Zengin, Maltepe’de bir tane inşaatı bulunmayan firma sahibine “Bu tür yapıları yüreğinizden geldiği için yapıyorsunuz. Burayı yapabilmenize sağladığımız olanağın sebebi, yüreklerinizdeki sevgidir.” dedi. İnşaat firmalarının daha düşük maliyetle bina yapmalarından dolayı işbirliği yaptıklarının altını çizen Başkan Zengin, böylece arta kalan paranın vatandaşın cebinde kaldığını söyledi.

 

Kalabalık nüfuslu mahallelerden biri olan Bağlarbaşı Mahallesi’ne uygun alan bulunduğunda ikinci aile sağlığı merkezini de yapacaklarını kaydeden Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, tüm ilçe genelinde boş buldukları her alanı vatandaşın yararına değerlendirdiklerini yineledi.

 

Muhtarlık binası, Çocuk Gelişim Merkezi, Çam Sokak, Kar Sokak, Dolunay Sokak parkları ile Buğra Sokak prestij sokak açılışlarını mahalle sakinleriyle birlikte gerçekleştiren Prof. Dr. Mustafa Zengin vatandaşlarla sohbet etti. Anadolu Yakası Bayburtlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ne uğrayan Başkan Zengin, çocuklarla da keyifli vakit geçirdi.

 

Beş yılda Maltepe’ye onlarca hizmet binası kazandıran ve bakanlıklara model olan ülke çapındaki projeleriyle öne çıkan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, toplu açılışların devam edeceğini, her şeyin Maltepeliler için olduğunu söyledi.

 

 

 

Galeri
📆 13 Ocak 2014 Pazartesi 11:30   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR