MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Türkiye, İklimlendirme Sektöründe Avrasya Bölgesi’nin Cazibe Merkezi
Türkiye, İklimlendirme Sektöründe Avrasya Bölgesi’nin Cazibe Merkezi
Alanında dünyanın en büyük 3. fuarı olan ISK-SODEX Fuarını düzenleyen Hannover Messe Sodex Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, “Türkiye’nin iklimlendirme sektöründeki gelişmişliği, bölgesel imalat merkezi oluşu, önemli ihracat bağlantılarının olmasına ve yabancı firmaların Türkiye’ye yatırım yapmak istemesine neden oluyor” dedi.

 

İklimlendirme sektörüne büyük katkısı olan ve iki yılda bir düzenlenen ISK – SODEX Fuarı, 4 – 7 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçileri ile buluşacak. Bu yıl yine sektörün en fazla iş hacmi yaratacak buluşmalarından birini gerçekleştirecek olan fuarın, sektörün 2016 yılı için 4.5 milyar $ olan ihracat hedefine büyük katkı sunması bekleniyor. Fuar, dünyadaki ekonomik krize ragmen Türkiye’nin iklimlendirme sektöründeki artış öngörüsünü destekliyor.

ISK-SODEX Fuarı, 2014 yılında toplam 53.535 m2 net alanda; Türkiye, Almanya, İtalya ve Tayvan başta olmak üzere 45 ülkeden 1331 katılımcı firma ile 126 ülkeden 84.816 profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirmişti. Bu yıl ise uluslararası konjonktürdeki ekonomik ve siyasi olumsuzluklara rağmen katılımcı sayısını yüzde 15 arttırmayı başardı. Üstelik bu yıl ilk kez katılımcı ülkeler arasına Suudi Arabistan, Kuveyt ve Bahreyn de eklendi.

Avrasya bölgesinin lider fuarı olma özelliğini taşıyan ISK-SODEX Fuarı, Ekonomi Bakanlığı tarafından destekleniyor. Bu yıl ISK-SODEX 2016’da yeni iş bağlantıları sayesinde sektörün büyümesi katkı sağlaması bekleniyor. Hannover Messe Sodex Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, “Biz kamu ve özel sektörden tüm paydaşları bir araya getirerek, fuar katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize bilgi alışverişinde bulunabilecekleri, işbirliği yapabilecekleri ve işlerini geliştirebilecekleri ideal bir platform sağlıyoruz. Fuarın, sağladığı uluslararası bağlantılarla hem Türkiye’de hem de çevre ülkelerde pazar payını arttırmak ve yeni pazarlara girmek isteyen firmalar için önemli bir fırsat sunduğunu vurgulamak isteriz” dedi.

Hannover Messe Sodex Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, Hannover Fuarcılık hakkında da bilgiler aktardı: “Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz 11 fuarda, 5000’in üzerinde katılımcıyı yaklaşık 300 bin ziyaretçi ile buluşturarak, ilgili sektörler için önemli bir iş hacmi yaratmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sayının yüzde 7’sini yabancı ziyaretçi oluşturdu ve geçtiğimiz yıla göre yüzde 14 artış yakalamış olduk. Ancak hedefimiz uluslararası ziyaretçi ve tanıtım faaliyetlerimizle bu sayıları her yıl daha da yukarıya taşımak.” Kühnel hedeflerine ilişkin olarak da şunları belirtti: “ Geçen yılı Hannover Fairs Turkey ve grup şirketleri olarak 56 milyon lira ciro ile kapadık. Bu yıl iki yılda bir düzenlenen ISK-Sodex ve Ankiros fuarlarının da katkısıyla bu rakamı 85 milyon liraya çıkarmayı hedefliyoruz.”

Isıtma, Soğutma, Klima, (HVAC+R) Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma ve Güneş Enerjisi konularında Türkiye’nin tek fuarı olan ISK-SODEX, yurtiçinden ve yurtdışından sektör profesyonellerini aynı çatı altında bir araya getirerek, yeni iş bağlantılarının önünü açıyor.

ISK-SODEX DOSİDER (Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği), İSKİD (İklimlendirme-Soğutma-Klima İmalatçıları Derneği), TTMD (Türk Tesisat Mühendisleri derneği), İZODER (Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği) ve İSKAV (Isıtma, Soğutma, Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı) ile birlikte düzenlenen ISK-SODEX fuarı, sektörün dört derneğinin ve vakfı tarafından destekleniyor.

4-7 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan ISK-SODEX 2016, yeni iş bağlantıları kurmak, sektördeki gelişmeleri ve son teknolojileri takip etmek isteyen profesyonellerin ajandasına mutlaka eklemesi gereken bir etkinlik olacak.

 

📆 30 Mart 2016 Çarşamba 10:20   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR