MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » TÜRKİYE ÜNİVERSİTELER ARASI TİYATRO FESTİVALİ’NDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
TÜRKİYE ÜNİVERSİTELER ARASI TİYATRO FESTİVALİ’NDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
 

Kartal Belediyesi ve Maltepe Üniversitesi’nin işbirliği ile gerçekleştirilen Türkiye Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali, Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. 2. kez düzenlenen ve sunuculuğunu Emin Maltepe’nin yaptığı Tiyatro Festivali’nin ödül töreni, genç tiyatrocuların heyecanı ve coşkusuna sahne oldu.

 

 

Ödül törenine Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan ve Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel’in yanı sıra kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Ödül gecesinde emektar tiyatro oyuncusu Rasim Öztekin’e de “Tiyatro Emek Ödülü” verildi. Rahatsızlığı nedeniyle törene katılamayan Öztekin’in ödülünü 80’ler dizisindeki rol arkadaşı Berat Yenilmez aldı.

 

İlki 2016 yılında gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisi düzenlenerek kalıcı bir hale gelen Türkiye Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali’nin ödül töreni gerçekleştirildi. Kartal Belediyesi ile Maltepe Üniversitesi’nin işbirliği ile gerçekleştirilen ve yaklaşık 1 aylık sürede 18 farklı üniversiteden tiyatro gruplarının 19 farklı oyunu sahnelediği festival ile Kartal’da tam bir tiyatro şöleni yaşandı. Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra Kartallıların da yoğun ilgi gösterdiği ödül töreninde, en iyi kostümden en iyi dekora, en iyi müzikten en iyi tiyatro oyuna dek pek çok farklı alanda ödüller sahiplerini buldu. Gecede kısa bir konuşma yapan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, festivale yaptıkları katkılardan dolayı Maltepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Çotuksöken’e plaket takdim etti.

 

 

Rektör Yardımcısı Çotuksöken ise Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Fidan’a üzerinde Ulu Önder Atatürk’ün fotoğrafının bulunduğu bir tablo takdim etti. Burada kısa bir konuşma yapan Kartal Belediyesi Başkanvekili Gülcemal Fidan, tiyatro izlemeden üniversite bitiren insanların olduğu bir coğrafyada yapılan bu festivalin çok önemli olduğunu söyledi. Ülkelerin kalkınmışlık seviyelerinin bir ölçütünün de sanat ve sanatçıdan geçtiğini söyledi. Büyük Atatürk’ün söylediği ‘Sanatsız kalan bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ sözünü hatırlattı. Ödül töreninden önce ise ünlü müzikallerin eserlerinin seslendirildiği bir konser düzenlendi ve Evita’dan Lüküs Hayat’a kadar unutulmayan melodiler yeniden hayat buldu.

 

Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali kapsamında; En İyi Kostüm Dalında “Lefty’i Beklerken” adlı oyunla Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü, En İyi Dekor Dalında “Baba” adlı oyunla Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü, En İyi Müzik Dalında “Yedi Kocalı Hürmüz” Işık Üniversitesi Tiyatro Kulübü, Dikkat Çeken Kadın Oyuncu Dalında “ Joko’nun Doğum Günü” adlı oyundaki anne rolü ile Özyeğin Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nden Cansu İlbasmış, Dikkat Çeken Erkek Oyuncu Dalında “Lefty’i Beklerken” adlı oyundaki Sid-Agate adlı rolüyle Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden Efe Çetinel ödüle layık görüldü. Bu yıl ilk kez verilen Kartal Belediyesi Özel Ödülü “At” adlı oyunla Kocaeli Üniversitesi Tiyatro Kulübü’ne verilirken Juri Özel Ödülü ise “Gerçek Şey” adlı oyundaki performanslarıyla İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne verildi.

 

En İyi Kadın Oyuncu dalında ise 3 farklı oyuncuya ödül verildi. “’Gerçek Şey” adlı oyundaki Annie rolü ile İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden Refiye Genç, “Yedi Kocalı Hürmüz”  adlı oyundaki Hürmüz rolüyle Işık Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nden İrem Çil, “Kırgınlar Evi”  adlı oyundaki Lady Utterward rolüyle Yeditepe Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Kulübü’nden İpek Muştu, ödülü paylaştı. En İyi Erkek Oyuncu Dalında, “’Gerçek Şey” adlı oyundaki Henry Ibsen rolü ile İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden Enes Daniş, Komedi Dalında Dikkat Çeken Erkek Oyuncu dalında “Dün Gece Yolda Giderken Komik Bir Şey Oldu” oyunundaki rolü ile Ercan Sarı, ödüllendirilen isimler oldu. Festivalin En İyi Oyunu ödülünü “Lefty’i Beklerken” adlı oyun ile Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü ve “ Baba” adlı oyun ile Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü paylaştı. 2. En İyi Oyun ödülünü ise “Kırgınlar Evi”  oyundaki performansları ile Lady Utterward rolüyle Yeditepe Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Kulübü alırken 3. En İyi Oyun ödülünü ise “Aynı Elbiseyi Giyen 5 Kadın” adlı oyun ile Yıldız Teknik Üniversitesi Tiyatro Kulübü aldı.

 

8 Ek

 

 

Yanıtlamak veya Yönlendirmek için burayı tıklayın

15 GB’lık kotanın 14,67 GB’ı (%97) kullanılıyor

Yönet

ŞartlarGizlilik

Son hesap etkinliği: 11 saat önce

Ayrıntılar

Kartal Belediyesi Basın
basin@kartal.bel.tr

En son fotoğraflar

Ayrıntıları göster

Özel bir Gmail adresi (siz@sirketiniz) alın

İş e-postası kullanıcıları için önerilir

Başlarken

Galeri
📆 02 Haziran 2017 Cuma 09:11   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR