MENÜ ☰
.
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Kartal, Manşet, Toplum » “Türkiye’de dönüşümü en iyi bilen Kartal Belediyesi’dir”
“Türkiye’de dönüşümü en iyi bilen Kartal Belediyesi’dir”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz :
“Türkiye’de dönüşümü en iyi bilen Kartal Belediyesi’dir”
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Karlıktepe Mahallesi’nde bulanan altı adanın mülk sahipleriyle bir araya geldi. Toplantıda Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Türkiye’de dönüşümü en iyi bilen Kartal Belediyesi’dir” dedi.
Kartal Belediyesi, deprem ve yerinde dönüşüm bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Karlıktepe Mahallesi’nde bulunan 6 adanın mülk sahipleriyle Kartal Belediyesi’nin yeni hizmet binası Çırçır’da bir araya geldi. Deprem ve yerinde dönüşümle ilgili mülk sahiplerini bilgilendiren Başkan Op. Dr. Altınok Öz, vatandaşlara belediye olarak her konuda yardımcı olacaklarını belirtti.
Deprem ve yerinde dönüşüm toplantısında Kartal Belediyesi Deprem Dönüşüm ve Yapı Kontrol Müdürü Nuran Keriş,  sunum eşliğinde  Karlıktepe’deki 6 adanın mülk sahiplerine yapılan çalışmaları ve gelinen noktayı anlattı. Keriş, Fahri Korutürk ve Milangaz Caddesi arasında kalan 6 adayla ilgili hak sahiplerinin talebi üzerine yapılan incelemeleri ve çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.
“Dönüşümün her şekli Kartal’da uygulanıyor”
Dönüşümün her şeklinin Kartal’da uygulandığını ve 2009 yılından bugüne kadar deprem dönüşüm ve yerinde dönüşüm toplantılarının yapıldığını belirten Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “2009’yılında başladığımız sitelerle mahallelerle yaptığımız deprem dönüşümü ve yerinde dönüşüm toplantılarımızı sürdürüyoruz. Dönüşümün her şekli Kartal’da uygulanıyor. Önemli derece de deneyim sahibi olduk. Deprem dönüşüm ve yerinde dönüşüm olarak Türkiye’de dönüşümü en iyi bilen Kartal Belediyesi’dir. Bizlerden ne yardım istiyorsanız yaparız. Ancak bir konu hariç. O da hiç kimse Kartal Belediye Başkanı’nı ve Kartal Belediyesi’ni müteahhitlerle yan yana getiremez. Kiminle anlaştığınız beni ilgilendirmez. Sizler kandırılmayın diye Kartal Belediyesi resmi internet sitesinde sizin için 43 sayfalık ‘Deprem Dönüşüm Sözleşme Taslağı’ hazırladık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na da bu sözleşme taslağını Kartal Belediyesi verdi. Bunun üstüne şimdiye kadar daha iyi bir sözleşme taslağı çıkmadı. Bu taslak sizlerin her türlü hakkını koruyacak. Dönüşecek noktaya kadar biz varız.” dedi.

📆 04 Şubat 2014 Salı 10:14   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR