MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum, Tuzla » Tuzla, Anadolu Vilayetlerinden Gelenlerin Buluşma Noktasıdır
Tuzla, Anadolu Vilayetlerinden Gelenlerin Buluşma Noktasıdır

Tuzla Belediyesi 7. Geleneksel Tuzla’dan Anadolu’ya Kültürler Buluşması’nın 14.programında Tuzla ve çevresinde yaşayan Bingöllüler bir araya geldi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Gönlünü ve yüreğini açanlarla Tuzla’da birlik ve beraberlik içerisinde her zaman en güzel işleri beraber başarırız” mesajı verdi.

 
Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Adalar Kaymakamı Hikmet Dengeşik, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, muhtarlar, Tuzla ve çevresinde yaşayan Bingöllüler katıldı. Yöresel sanatçıların sahne aldığı gecede Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve protokol birlikte halay çekti. Bingöl’ün yöresel lezzetleri konuklara tanıtıldı.

Ünal, Başkan Yazıcı’ya Teşekkür Etti
Tuzla Bingöllüler Platformu dönem sözcüsü Dinçer Ünal gecede yaptığı konuşmada, “Biz Bingöllüler olarak buradayız. Tuzla’da yaşayan Bingöllüler olarak Tuzla’nın en iyi bir şekilde yaşanılabilir bir Tuzla olabilmesi için sözümüz var. Tuzla’nın gerçek kimliğine bürünebilmesi ve ender güzellikteki bir ilçe olabilmesi için biz üzerimize düşeni yapacağız. Bize bu imkanları sunan Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ederiz” dedi.

Gönlünü ve Yüreğini Açanlarla En Güzel İşleri Beraber Başarırız
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, gecede yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verdi. Tuzla’da birlik ve beraberliğin sağlanarak sürdürülmesi ve bunun geleceğe taşınması için yaptıkları hakkında bilgi veren Başkan Yazıcı, “İyinin düşmanı daha iyi olacak şekilde de her zaman çalışmamızı sonuna kadar götürüp bir emanet ruhuyla bu işi en iyi noktaya getirmek için gayret ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunu kamu otoritesinin tek başına yapması mümkün değil. Mutlaka işin içerisinde gönüllülerin de olması gerekiyor. Tuzla’da Anadolu’nun her vilayetinden gelenlerin buluşma noktasıdır. Tuzla ortak paydasında birlik ve beraberlikle Tuzla’da daha güzel bir kent ve daha güzel bir yaşam oluşturmak gayret ve çabasıyla uğraşıyoruz. Bunun için hep birlikte beraber bir şeyler yapmak zorundayız ve yapmaya gayret ediyoruz. İstanbul’un bir kenarında olmamıza rağmen bütün imkanlarıyla beraber daha güzel bir Tuzla oluşturabilmek ve birlik ve beraberlik içerisinde geleceğimizi çizebilmek istiyoruz. Sizin adınıza görev yapıyorum ve Tuzla’da yaşayan bütün insanların hakkını, hukukunu koruyor, geleceğine dair bugünden atılması gereken adımları atıyorum. Bingöllüler gibi bütün herkes bu şekilde gönlünü ve yüreğini açarsa Tuzla’da birlik ve beraberlik içerisinde her zaman en güzel işleri beraber başarırız. İstanbul’da da, ülkemizde de bunu başarırız” şeklinde konuştu.

 

Çağımızın Ne Izdırapları Ne De Reçeteleri Yenidir
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Çağımızın ne ızdırapları ne de reçeteleri yenidir” sözüyle tarihi bilgilerin ve medeniyet değerlerinin bilinmesi, yaşatılmasına vurgu yaptı. Başkan yazıcı, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Biz bu ülkede beraber yaşıyoruz. Bu gemide beraberiz. Bu gemi batarsa hep birlikte batacağımızı bildiğimiz için en büyük gücümüz birlikteliğimiz. Allah ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmasın. Bu toprakları kimseye bırakmamış bir milletin evlatlarıyız. Birlik ve beraberlik içerisinde bütün imkansızlıklara rağmen neleri başarabileceğimizi Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda gösterdik. Çanakkale’deki ruh asla bırakılmamalıdır. Çağımızın ne ızdırapları ne de reçeteleri yenidir. Batı medeniyetinin bütün gelişmişliği ve ihtişamının altında Asya ve Afrika’nın sömürüsü vardır. Anadolu’da, bu topraklarda yaşayan insanlar asla sömürmemiştir, asla emperyalist güç olmamıştır. Alın terini dökmüştür. Çanakkale’de düşman askeri yaralandığı zaman kıt kanaat elindeki ekmeğini de onunla bölüşecek kadar da yüreği geniş bir millete sahibiz. Biz dünyada her zaman barışın, kardeşliğin olmasını istiyoruz ama barış ve kardeşlik narası atanların da mazisinin tamamen sömürüye dayandığını biliyoruz. Şundan emin olabilirsiniz; birlik ve beraberliğimizi, birlikteliğimizi zengin kültürümüzü kıskananlar var. Alevisi-Sunnisiyle, Türkü-Kürdü, Lazı-Çerkezi, Laiği-Antilaiği, Şeriatçısı-Komünisti birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğinde başaramayacağı şey yoktur ve bunu bozmaya çalışanlara da yine bu gönüller müsaade etmeyecek, bu millet müsaade etmeyecek. Allah bunu bozmaya çalışanlara da fırsat vermesin”

Başkan Yazıcı’dan 4.Kitap Müjdesi
Bingöllüler, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya günün anısına şık bir kalem hediye etti. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ‘İkili Dünya’ isimli 4. kitabını Bingöllüler’in hediye ettiği kalemle hazırlayacağını söyledi.

Galeri
📆 22 Mart 2017 Çarşamba 09:13   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR