MENÜ ☰
.necdet-cam-akademi
Haziran 2023
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi, ‘Evlat Edinme ve Koruyucu Aile Semineri’ Düzenliyor
Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi, ‘Evlat Edinme ve Koruyucu Aile Semineri’ Düzenliyor

Tuzla Belediyesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliğiyle Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi şubelerinde ‘Evlat Edinme ve Koruyucu Aile’ seminerleri düzenleniyor.


Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ailenin korunması, anne ve çocuğun bilinçlenmesi için düzenlediği eğitim programları devam ediyor. Tuzla Belediyesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliğiyle Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi şubelerinde ‘Evlat Edinme ve Koruyucu Aile’ seminerleri başladı. Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi Aydınlı şubesinde başlayan seminerler, İçmeler ve Orhanlı şubelerinde devam etti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Tuzla Sosyal Hizmet Merkezi’nde görevli Uzman Psikolog Zeliha Balcı “Evlat Edinme ve Koruyucu Aile” isimli seminer ile kursiyer anneleri bilgilendirdi. Balcı, korunmaya ihtiyacı olan çocukların tanımı üzerinde durarak “5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu’na göre 18 yaşını doldurmamış ve bedensel, zihinsel, ahlaki, sosyal ve duygusal gelişimi ile kişisel güvenliği tehlikede olan ihmal ve istismar edilen ya da suç mağduru olan çocuklara korunmaya ihtiyacı olan çocuk denmektedir. Risk altında olan ve korunmadığı takdirde içinde bulunduğu durumdan daha kötü durumlara sürüklenme ihtimali olan çocuklar sosyal devlet olmanın da bir gereği olarak korunma altına alınıyor. Burada amaç çocuğun üstün yararı adına haklarını güvence altına almaktır” dedi.
Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi kursiyerleri, merak ettikleri sorulara seminerde yanıt aldı. Her şubede düzenlenecek seminerler, 23 Mayıs’ta sona erecek.

📆 27 Mayıs 2019 Pazartesi 13:20   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR