MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Manşet, Toplum, Tuzla » Tuzla Belediyesi Sahil Sahnesi’nde Barış Manço Rüzgarı Esti
Tuzla Belediyesi Sahil Sahnesi’nde Barış Manço Rüzgarı Esti

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, vefatının 17. yılında Barış Manço’yu Anma Gecesi düzenledi. 28 kişilik koro, rahmetlinin hem eserlerini seslendirdi hem de hayat hikayesinde bilinmeyen yönlerini izleyicilerle paylaştı.

tuzla-belediyesi-sahil-sahnesinde-baris-manco-ruzgari-esti (3) tuzla-belediyesi-sahil-sahnesinde-baris-manco-ruzgari-esti (2)
Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi (TUZGEM), “7’den 77’ye Barış Manço’yu Anıyoruz” adlı program düzenledi.  Tuzla Belediyesi Sahil Sahnesi’nde düzenlenen programa Barış Manço’nun eserleriyle büyüyen Tuzlalılar ve çocukları, yoğun ilgi gösterdi. TUZGEM’in 28 kişilik korosu, Barış Manço’nun sevilen eserlerini seslendirdi. Programda Barış Manço’nun evliliği, TRT’de yayınlanan ilk eseri, müzik tercihi, “Adam Olacak Çocuk” programının oluşumu gibi hayatının önemli kesitleri, izleyicilere aktarıldı. Program, Manço’nun kaleme aldığı şiirin seslendirilmesiyle sona erdi.

 
Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güven Ada, Barış Manço’nun müzisyen, şair ve ressam kimliğinin yanı sıra her cümlesindeki mesajları ile iz bırakan bir düşünür de olduğunu söyledi. Ada, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ilçe gençliğine verdiği desteğin bir yansımasının da bu program olduğuna dikkat çekerek gençleri Tuzla Belediyesi eğitim kurumlarına davet etti.

Galeri
📆 23 Şubat 2016 Salı 09:48   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR