MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Manşet, Toplum, Tuzla » Tuzla Belediyesi, Terör Mağdurlarına 3 TIR İnsani Yardım Malzemesi Gönderdi
Tuzla Belediyesi, Terör Mağdurlarına 3 TIR İnsani Yardım Malzemesi Gönderdi

Tuzla Belediyesi, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın öncülüğünde düzenlenen ‘Dostluk Eli, Yardım Seli’ kampanyasına 3 TIR dolusu yardım malzemesi ile destek verdi. Tuzla Belediyesi’nin 2 TIR’ında un, 1 TIR’ında giysi, gıda ve battaniye yer aldı.

 
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı ve ilçe belediyelerinin katkılarıyla ‘Dostluk eli, yardım seli’ kampanyası kapsamında hazırlanan 54 TIR dolusu yardım malzemesi Güneydoğu’daki terör mağdurlarına doğru yola çıktı. Maltepe miting alanından yola çıkan yardım TIR’larını uğurlama törenine Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, AK Parti Milletvekilleri, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, AK Partili belediye ve ilçe başkanları katıldı.

 
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, burada yaptığı konuşmada Suriye’de yaşanan iç savaşa değinerek, “Çoluk çocuk, kadın yaşlı niye yollara düştü. Çünkü birisi onu bombalıyordu. Birileri üzerine ölüm yağdırıyordu. Peki, o çoluk çocuğun üzerine kim ölüm yağdırıyordu? O hastaneleri kim vurdu? Birleşmiş Milletler açıklama yapıyor, ‘bu savaş suçu sayılır, hastaneler okullar nasıl vurulur’ Peki, kardeşim, kim vurdu bunu? Niye söylemiyorsun? Orada silahlı unsurlar mı vardı? DAEŞ mı var? Bir tane DAEŞ var mı Azez’de? Tel Rıfat’ta? Peki o masum sivillerin üzerine o bombaları kim yağdırdı? O savaş suçunu kim işliyor? Niçin kimse tepki vermiyor?” dedi.

 

“BM’yi Toplantıya Çağırıyorlar, Türkiye Niye Top Atışı Yapıyormuş”

 


Rusya’nın BM’yi Türkiye’nin terör örgütü PYD’yi top atışına tutması konusunda toplantıya çağırmasına vurgu yapan Akdoğan, “BM’yi toplantıya çağırıyorlar, Türkiye niye top atışı yapıyormuş. Türkiye teröristlere top atışı yapıyor. Rusya ise masum sivilleri, hastaneleri, okulları vuruyor. Aynı gün 50’nin üzerinde masum ölmüş, utanmadan BM’ye Türkiye top atışı yapıyor toplantısı yaptırıyorlar. Terör örgütlerine silah gönderecekler, Türkiye’ye de taziye mesajı gönderecekler. Bu iki yüzlülükle nereye varılabilir?” diye konuştu.

“Rusya’nın Bombaladığı Yerlerde Daeş Falan Yok”
Akdoğan, DAEŞ’in paravan bir örgüt olduğunu belirterek, “Bir örgüt icat ettiler, paravan örgüt DAEŞ. Şimdi herkes onunla mücadele ettiğini söylüyor. Amerika, müttefikler, Rusya, İran, PYD kim varsa. Hepsi bir araya geldi IŞİD’i yenemiyor. Bu paravan bir örgüt. Sınırları yeniden tanzim etmek için herkes DAEŞ diyor. Kimsenin DAEŞ’e bir şey yaptığı yok. Rusya’nın bombaladığı yerlerde DAEŞ falan yok. Ilımlı muhalefet DAEŞ’i püskürtüyor. Rusya geliyor ılımlı muhalefeti üzerine bomba yağdırıyor” ifadelerini kullandı.

“4 Yıldır Türkiye Yalnız Bırakıldı”
Türkiye’nin Suriye’de yalnız bırakıldığını belirten Akdoğan, “Suriye’de katil zalim bir rejim var. Kimsenin Suriye’ye akıl verecek hali yok. 4 yıldır Türkiye yalnız bırakıldı. 4 yıldır 3 milyon insana biz kucağımızı açtık. Şimdi birileri konuşuyor, sınırınızı açın şöyle yapın böyle yapın. Kardeşim, bu kadar insan biz kucağımızı açtık. Gönlümüzü açtık. Sınırımızı açtık. Siz dediniz diye yapmadık. Siz ne yaptınız? Hangi yardımı yaptınız? 4 yıldır Türkiye yalnız bırakıldı. Güney sınırları açın herkesi alın batı sınırlarını kapatın kimseyi geçirmeyin. Böyle bir dünya yok. Yeni bir dalga herkesi vurur” şeklinde konuştu.

Putin’e ’Josef Stalin’ Benzetmesi
Konuşmasının devamında Putin’in Stalin’e özendiğini ifade eden Akdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Putin Stalin’e özendi. Stalin’in dönemini hatırlıyorsunuz değil mi? Nasıl yüz binlerce insan katledildi? Trenlere bindirildi, sürgüne gönderildi, göç dalgaları oldu. Alaska Türkleri, Kırım Tatarları, kendi vatandaşları. Sürgünler, katliamlar yaşandı. Şimdi Stalin’e özenen bir Putin var.”

Merhamet, Adalet, Vicdan Diye Haykırmaya Devam Edeceğiz
AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ise yaptığı konuşmada, “Önce insan diyeceğiz. Önce çıkar hiçbir zaman demeyeceğiz. Birilerinin yüzüne bunu haykırmaya devam edeceğiz. Kan diyen, petrol diyen, para diyenlere karşı Merhamet, adalet ve vicdan deyip haykırmaya devam edeceğiz. Buradan haykırıyoruz, Güneydoğu’da evini barkını sırtına almış yollara düşmüş kardeşlerim. Asla yalnız değilsiniz. Bayırbucak’taki kardeşlerim asla yalnız değilsiniz. Asla yalnız yürümeyeceksiniz. Çünkü biz sizinle olan kardeşliğimiz siyasetin ötesinde bir ümmet ve inanç kardeşliğidir. Bu yürüyüş sonsuza kadar Allah’ın izniyle devam edecektir. Onun için İstanbul’dan sesleniyoruz, İstanbul’dan diyoruz ki, İstanbul sizinle, Türkiye sizinle. Allah’ın izniyle önümüzdeki süreçte bu gücü, bu birlikteliği hep birlikte devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından 54 yardım TIR’ı Güneydoğu’daki terör mağdurlarına uğurlandı. Uğurlamada dualar okundu.

📆 22 Şubat 2016 Pazartesi 10:37   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR