MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » Tuzla Belediyesi’nin Yaptırdığı Abdullah Tayyip Olçok İHO, Eğitim Hayatına Başladı
Tuzla Belediyesi’nin Yaptırdığı Abdullah Tayyip Olçok İHO, Eğitim Hayatına Başladı

Tuzla Belediyesi, İçmeler Mahallesi’nde 6 katlı 25 derslikli ortaokul yaparak eğitimin hizmetine sundu. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ‘Eğitim Kenti Tuzla’ vizyonuyla yaptırılan okula 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Abdullah Tayyip Olçok’un ismi verildi.

Tuzla Belediyesi, İstanbul Valiliği’nin İçmeler Mahallesi’nde, eski Devlet Hastanesi karşısında depreme dayanıksız olduğu için yıktığı okulun yerine 25 derslikli ortaokul yaptırdı. 6 bin m2 inşaat alanına sahip olan okulda 25 derslik, 100 kişilik konferans salonu, 2 adet fen ve teknoloji laboratuarı, 1 adet bilgisayar laboratuarı, 1 adet görsel sanatlar sınıfı, 1 adet müzik sınıfı, 1 adet çok amaçlı salon, 1 adet kütüphane, 1 adet mescit, 2 adet 200 m2 spor salonu, 3 müdür yardımcısı odası, 1 müdür odası, 1 öğretmenler odası, 2 adet zümre öğretmenler odası, 1 adet toplantı odası yer alıyor. Bodrum ve çatı katıyla toplam 6 katlı ortaokulda konferans salonu çelik konstrüksiyonla, dış cephe de dekoratif dış cephe kaplaması ile imal edildi. Okulda, asansör ve engelli lifti de yer alıyor.

Okula Demokrasi Şehidi Abdullah Tayyip Olçok’un Adı Verildi
Tuzla Belediyesi tarafından yaptırılan okula FETÖ’nün kanlı darbe girişimi sırasında babası Erol Olçok’la birlikte şehit düşen Abdullah Tayyip Olçok’un ismi verildi.
Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu’nun müdür ve idari kadrosunun ataması yapıldı. Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu öğrenci alımına önümüzdeki günlerde başlayacak. Tezer Taşkıran Ortaokulu, binasındaki tadilat nedeniyle Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu’nda ek binasıyla eğitimini sürdürüyor.

Başkan Yazıcı: İçmeler Mahallesi’ne Verdiğimiz Sözü Tuttuk
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu’nu tamamen Tuzla Belediyesi imkanlarıyla yaptıklarını söyledi. Başkan Yazıcı, “İçmeler Mahallemizin ortaokul ihtiyacını kendi imkanlarımızla yaparak Milli Eğitimin hizmetine kazandırdık. ‘Eğitim Kenti Tuzla’ vizyonumuzla en önemli hizmetlerimizden birini gerçekleştirdik. Tuzla Belediyesi olarak eğitime yapılan her yatırımın, hizmetin ülkemizin geleceğine yapılan en değerli hizmet olduğuna inanıyoruz. İnanıyorum ki bu okula adını verdiğimiz 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Abdullah Tayyip Olçok kardeşimiz gibi kutsal değerlerine bağlı, yüreği vatan, millet ve bayrak aşkıyla çarpan, gerek içerden gerekse dışarıdan tüm hainlere geçit vermeyecek bir nesil yetişmesi için biz tüm imkanlarımızla hizmetimizi sürdürüyoruz.” dedi.

📆 27 Eylül 2017 Çarşamba 10:53   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR