MENÜ ☰
.
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Beykoz, Çekmeköy, Manşet, Teknoloji, Toplum, Tuzla » TUZLA-KÜÇÜKÇEKMECE ARASI 94 DAKİKAYA İNECEK.
TUZLA-KÜÇÜKÇEKMECE ARASI 94 DAKİKAYA İNECEK.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, “Raylı Sistem Yatırımları” kapsamında Tuzla’da 3 raylı sistem hattı, 1 havaray hattı kurulacağını, Tuzla ile Küçükçekmece arasında ki mesafenin de 94 dakikaya ineceğini söyledi.

Açıklamayı duyan Tuzlalı vatandaşlar, 94 dakikada Küçükçekmece’ye gidecekleri için çok sevindiklerini dile getirdi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, “Raylı Sistem Yatırımları” kapsamında Tuzla’da 3 raylı sistem hattı, 1 havaray hattı kurulacağını, Tuzla ile Küçükçekmece arasında ki mesafenin de 94 dakikaya ineceğini söyledi. Açıklamayı duyan Tuzlalı vatandaşlar, 94 dakikada Küçükçekmece’ye gidecekleri için çok sevindiklerini dile getirdi.
‘Her Yerde Metro, Her Yere Metro’ sloganıyla çalışmalarını yürüten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Tuzla-Küçükçekmece Belediyesi, Tuzlalı vatandaşların yüzünü güldürdü.
Daha hızlı, konforlu ve güvenli toplu ulaşım için 9 yıldır aralıksız çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Başkan Kadir Topbaş, “İstanbul rayına oturacak dedik, metro yatırımlarına hız verdik. Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük metro yatırımını gerçekleştirdik” diye konuştu.
Göreve geldikleri günden bu güne, 263 kavşak ve yol yaptıklarını kaydeden Başkan Topbaş, yeni metro hatları ile ilgili de şu bilgileri verdi; “Kadıköy – Kartal Metro Hattı’nı 2012’de hizmete aldık, şimdi Tuzla’ya kadar uzatıyoruz. Otogar – Bağcılar Kirazlı – Başakşehir – Olimpiyatköy Metro Hattı hizmette. Taksim’i Yenikapı’ya bağlayan Haliç Metro Geçiş Köprüsü, bu yıl ulaşım sistemine entegre oluyor. Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy – Sancaktepe Metro Hattı’nı rekor sürede tamamlayıp 2015’te açıyoruz. Mecidiyeköy – Kağıthane – Alibeyköy – Mahmutbey Metro Hattı’nın temelini bu yıl atıyor, 2017 yılında hizmete sunuyoruz.”
“İSTANBUL’U DEMİR AĞLARLA ÖRÜYORUZ”
Başkan Topbaş metro kelimesinin duyulma ihtimalinin bile olmadığı yerlere metro projeleri yaptıklarına ifade ederek, “Sarıyer’e de Beykoz’a da metrodan bahsediyoruz. Yani İstanbul’da metronun gitmediği ilçe kalmayacak. İstanbul’u demir ağlarla örmekteyiz. Bu bir hayaller manzumesi değil. Bir hayalden bahsetmiyoruz. Ortaya koyduğumuz ve başarıyla hayata geçirdiğimiz güzelliklerden bahsediyoruz. İstiyoruz ki İstanbul’da yaşayan herkes yaşamının tadını alsın. İstanbul’daki metro ağları dünyanın en ileri teknolojisi. Dünyanın neresinde hangi teknoloji varsa daha iyi halde buraya uyguladık. Makinistsiz kullanılan metrolar var. Böyle ileri teknoloji. Diğer gün New York’ta görüştüğümüz kimseler bu hatları kullanmış ve övgüyle bahsettiler” şeklinde konuştu.
TUZLA’NIN YARARLANACAĞI PROJELER
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, “Raylı Sistem Yatırımları” kapsamında Tuzla’da 3 raylı sistem hattı, 1 havaray hattı kurulacağını söyledi. Böylece İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin metro yatırımları tamamlandığında 2016’da metro ile Tuzla-Küçükçekmece arasındaki ulaşım 94 dakika, 2017’de metro ile Tuzla Tersane-Üsküdar arasındaki ulaşım 47,5 dakikaya inecek.

📆 01 Ekim 2013 Salı 12:31   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR