MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » Ümraniye Belediyesi Heyeti ‘Evlâd-ı Fatihan’ Bosna-Hersek’in Bağımsızlık Gününe Katıldı
Ümraniye Belediyesi Heyeti ‘Evlâd-ı Fatihan’ Bosna-Hersek’in Bağımsızlık Gününe Katıldı
Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk, Sibel Şenocak ve beraberindeki heyet Bosna Hersek Stari Grad Belediyesinin davetlisi olarak Bosna Hersek Kurtuluş Günü etkinliklerine katıldı.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk, Sibel Şenocak ve beraberindeki heyet Bosna Hersek Stari Grad Belediyesinin davetlisi olarak Bosna Hersek Kurtuluş Günü etkinliklerine katıldı.

Yugoslavya’nın parçalanması sırasında, 1 Mart 1992 tarihinde yapılan referandumla, Slovenya ve Hırvatistan’ın ardından bağımsızlığına kavuşan Bosna Hersek’te, ”Bağımsızlık Günü” kutlandı. Ümraniye Belediyesi ile kardeş şehir olan Stari Grad Belediyesi de Bosna Hersek’in bağımsızlık günü münasebeti ile bir dizi etkinlik düzenledi. Bu kapsamda kutlama programına yapılan davet üzerine katılan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk, Sibel Şenocak ve beraberindeki heyet  etkinliklerin ardından Bosna Hersek’te bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ümraniye Belediyesi heyetinin ziyaretlerinin ilk durağı Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in kabri oldu.

Ardından Stari Grad Belediye Başkanı İbrahim Hadzibajric’i makamında ziyaret eden, Ümraniye Belediyesi heyeti Başkan Hadzibajric’e Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın selamlarını ileterek, Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında yapılan yaldız işlemeli panoyu hediye etti. Ayrıca seçimlerdeki başarısından dolayı Başkan Hadzibajric’i tebrik ettiler. Kardeş şehir Stari Grad Belediye Başkanı İbrahim Hadzibajric de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek misafirlerine teşekkürlerini sundu.

Ümraniye Belediyesi heyetinin bir sonraki durağı ise; Visoko Belediyesinin başarılı kadın Başkanı Amra Babiç oldu. Gerçekleşen ziyarette Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk ve Sibel Şenocak ve beraberindeki heyet belediye seçimlerindeki başarılarından dolayı Başkan Amra Babiç’i tebrik ederek, Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında yapılan yaldız işlemeli panoyu takdim etti. Heyet ziyaretin ardından Visoko şehrini de gezdi.

Ümraniye Belediyesi heyeti son olarak Ümraniye Belediyesinin kardeşler şehirlerinden olan Fojnica da yapılan seçimlerde yeniden Belediye Başkanı seçilen Sabahudin Klisura’yı makamında ziyaret ederek başarılarından dolayı tebrik edip, Başkan Hasan Can’ın selamlarını ve tebrik dileklerini ilettiler. Ümraniye Belediyesi heyeti ziyaretin sonunda Başkan Klisura’ya yaldız işlemeli pano hediye ettiler. Ümraniye Belediyesi heyeti ziyaretin ardından Fatih Sultan Mehmet Han’ın Bosna-Hersek’i fethi sonrası Hıristiyan rahiplere verdiği “Ahidname”nin bulunduğu manastırını ziyaret ettiler. Ardından Fojnica Belediyesi ‘Ümraniye Kültür Merkezi’ni de ziyaret eden heyet, burada öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Gerçekleşen ziyaretlerin ardından Saraybosna’da bulunan Çocuk Müzesi’nde savaşta çocukların yaşadıklarını anlatan objeleri ve kıyafetleri yerinde inceleyen heyet duygu dolu anlar yaşadı.

Galeri
📆 16 Mayıs 2017 Salı 13:55   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR