MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum, Ümraniye » Ümraniye’de yaşlılar yalnız değil
Ümraniye’de yaşlılar yalnız değil

Sosyal belediyeciliğin önemli örneklerini hayata geçiren ve Yaşlı Hizmet Birimi ekibini oluşturan Ümraniye Belediyesi, ilçede yaşayan hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşları yalnız bırakmıyor.

Ümraniye Belediyesi, ilçede yaşayan hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmeleri için hizmetlerine aralıksız bir şekilde devam ediyor. Belediyenin en çok memnuniyet kazanan hizmetlerinden biri olan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan Yaşlı Hizmet Birimi; ilçede yaşayan 65 yaş üstü, dezavantajlı, bakıma muhtaç yaşlıların evine hizmet götürüyor. Yaşlıların ev ortamlarında desteklenmeleri ve toplumdan soyutlanmadan yaşamını devam ettirmelerini sağlayan Ümraniye Belediyesi, bunun yanı sıra onların yaşam kalitelerinin yükseltilmesi ile sosyal ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanmasını hedefliyor.

Ev ziyaretleri, ev temizliği, kişisel bakım (banyo, el ayak bakımı, saç bakımı, saç- sakal kesimi), yaşam alanı düzenleme (eşya yardımı, boya-badana, tamir-tadilat, ilaçlama, halı yıkama), hastane iş ve işlemleri için refakat (kurul raporu, yatış- çıkış işlemleri), antiş takibi (şeker, tansiyon), sosyal aktiviteler (geziler, piknikler, sinema, tiyatro, konser) gibi çalışmalarla yaşlıların hem sosyal hayatın içinde olması hem de kendilerini yalnız hissetmemeleri sağlanıyor.

📆 11 Aralık 2017 Pazartesi 19:45   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR