MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Manşet, Toplum, Tuzla » Vali Şahin, Tuzla’da Kamu Kurumlarının Yöneticileri İle Buluştu
Vali Şahin, Tuzla’da Kamu Kurumlarının Yöneticileri İle Buluştu

İstanbul Valiliği tarafından düzenlenen, İstanbul Valisi Vasip Şahin başta olmak üzere ilçedeki kamu, kurum ve kuruluşların yetkilileriyle sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katıldığı ‘İlçe Buluşmaları’ bu kez Tuzla’da yapıldı.

 
Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Tuzla Buluşması’na Vali Vasip Şahin’in yanı sıra Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcıları, ilçe kurum müdürleri, kamu ve özel hastanelerin temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri, oda ve meslek teşekkülleri, okul aile birliği başkanları, üniversite yöneticileri, sivil toplum kuruluşları başkanları ile belediye meclisi grup başkanları katıldı. İstanbul Valisi Vasip Şahin’in konuşmasının ardından Tuzla Kaymakam Ali Rıza Çalışır, Tuzla ilçesi ile ilgili bir sunum yaptı.

Tuzla Her Türlü Hizmeti Hak Ediyor
Açılış konuşmasında Vali Şahin, “Buradaki amacımız ilçedeki sorunları yerinde tespit etmek. Sorunları istişare etmek ve çözüm yollarını birlikte aramak ve İstanbul’umuzun daha iyiye gitmesi noktasında elimizden ne geliyorsa bunu yapabilmek. Tuzla her türlü hizmeti hak ediyor. Bu şehrin bize yüklemiş olduğu tarihi sorumluluk  istikbale karşı görevimiz. Dolayısıyla STK ve kamu kuruluşları ile mutlaka yapabileceğimiz şeyler vardır.” diye konuştu.

Tedbirlerimizi, Planlarımızı Yapıyoruz
Burada toplantının açılışında bir konuşma yapan Vasip Şahin, pazar günü Ankara’da gerçekleşen terör saldırısının haince ve alçakça olduğunu belirterek, hayatlarını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diledi. Güvenlik bürokrasisi olarak en üst seviyede her türlü tedbirin alındığını ifade eden Vali Şahin, “Dünyanın hangi köşesinde olursa olsun, dünya global terör tehdidi altındadır. Dünyanın hiçbir ülkesi, hiçbir şehri ‘ben terör tehdidinden yüzde 100 azadeyim’ diyemez. Dolayısıyla bizler bugün bu gerçeği göz önüne alarak tedbirlerimizi, planlarımızı yapıyoruz. Bunu da en etkin şekilde uygulamaya devam ediyoruz” diye konuştu.

“Dikkatli, Tedbirli ve Uyanık Olacağız”
Vatandaşlardan dikkatli ve uyanık olmalarını isteyen Şahin, “Bizleri birbirimize düşürmek istiyorlar. Bu millet, dün olduğu gibi bugün de yarın da buna müsaade etmeyecektir. Bunu bilecek, buna karşı hem kendini koruyacak hem savunacak hem de gerekirse karşı tedbirleri alacak kadar bu milletin feraseti ve basireti vardır. Vatandaşlardan öncelikle talebim şudur; tedbirli, dikkatli ve uyanık olacağız. Ancak tedirginliğe paniğe kapılmaya asla tevessül etmeyeceğiz. Özellikle birbirimizi daha çok kollamaya, selam vermeye ve birbirimize daha çok bağlanmaya bugün daha fazla dikkat etmeliyiz. Doğulusuyla, Batılısıyla, Güneylisiyle Kuzeylisiyle birbirimize daha çok sahip olmak ve aramızdaki dostluk bağını daha çok geliştirmek durumundayız. Terörün hedefine ulaşması noktasında bana göre en önemli tedbir birbirimize daha çok yaklaşmaktır” ifadelerini kullandı.

📆 17 Mart 2016 Perşembe 11:44   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR