MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Maltepe, Manşet, Toplum » Vatan Nöbeti’ne Başkan’dan destek
Vatan Nöbeti’ne Başkan’dan destek

 

Vatan Nöbeti’nin otuz altıncı gününde Maltepe Küçükyalı Adnan Kahveci Parkı Forumu’nu Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin ve Gazeteci Yazar Mustafa Mutlu ziyaret etti.

 

 

Ülkenin dört bir yanında “Cumhuriyetçi tüm yurtseverler serbest bırakılana kadar” Vatan Nöbeti tutanların sayısı giderek artarken, Maltepe Küçükyalı Adnan Kahveci Parkı Forumu da nöbete devam ediyor. Vatan Nöbeti’nin otuz altıncı gününde Forum nöbetçilerini yalnız bırakmayan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, halktan uzak ve halka yukarıdan bakan bir zihniyetin diktatörlük olduğunu belirtti. Başkan Zengin, Vatan Nöbetçilerini selamlayarak, “Az önce Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde Başlangıç’ı izledik. Yeniden Haziran Direnişi’ni yaşadık. Gözlerimizdeki yaş ve umudumuzla geldik.” dedi.

 

maltepe-belediyesi-baskandan-vatan-nobeti

 

 

Birleşe birleşe kazanacağız”

 

 

Ülkenin zor bir süreçten geçtiğinin altını çizen Prof. Dr. Mustafa Zengin, “Emperyalist güçler bizleri piyon olarak görüyor. Biz piyon muyuz, yoksa seçim yapmıyor muyuz, karar verelim. Bundan sonra herkes bu düşünce etrafında, emperyalist güçlerin önerdiği bir isim istemiyor, kendi bağımsızlığımızı istiyor. Sizlerin buradaki güzellikleri yaşatmak için gösterdiğiniz çaba, dostlarınız tarafından en iyi şekilde değerlendirilecektir. Biz azınlık değiliz. Çoğunluk olmanın yolu, aynı ülkede, aynı düşmanın karşısında savaşmaktan geçer. Birleşe birleşe kazanacağız.” diye konuştu. Konuşmasının ardından Başkan Zengin’e “çapulcu çayı” ikram edildi.

 

 

Durmak yok, bu daha başlangıç”

 

 

Bu Daha Başlangıç belgesel filminin gösterimi ve söyleşi için Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde bulunan Aydınlık Gazetesi Yazarı Mustafa Mutlu da “nöbetçileri” yalnız bırakmadı. Mutlu konuşmasında, “Dünya bizi Haziran’da gördü. Durmak yok, bu daha başlangıç. Ayakkabı kutucuklarını Batı dünyasının gözüne sokmalıyız.” İfadelerini kullandı.

 

Pek çok katılımcının söz aldığı forumda tutsak subayların mektuplarının kopyası, özel kartpostallar eşliğinde dağıtılıp tüm tertipler konusunda katılımcılara bilgi verildi. Forumda ayrıca özelleştirme kapsamına alınan Karayolları bölgesi için imza kampanyası başlatıldı. 

 

 

 

 

 

Galeri
Etiketler: , ,
📆 07 Ocak 2014 Salı 09:54   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR