MENÜ ☰
.
Şubat 2024
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Manşet » Vergi levhasını gösteren falcı davadan beraat etti
Vergi levhasını gösteren falcı davadan beraat etti

 

 

 

İstanbul’da yaşayan bir genç kızın, sevgilisiyle arasını ‘büyü’ ile düzeltmek için 2 bin 80 lirasını dolandırmakla yargılanan falcı kadın, vergi levhasını gösterince beraat etti.

 

İddiaya göre, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yaşayan Gülfem Ö., sevgilisinin kendisinden uzak durması üzerine, sevgilisine büyü yapıldığına inanıp Adana’daki Leman H.’ye 24 Temmuz 2012’de telefonla ulaştı. Sevgilisiyle arasında sorunları olduğunu belirtip yardım isteyen genç kıza Leman H., “Sevgilini sana bağlayacağım” diyerek fal bakma karşılığında önce 80 lira istedi. Ardından, “Sevgiline büyü yapmışlar, başkasıyla evlenmesini engellemem için bu büyüyü bozmam gerekiyor” diyerek 500 lira daha istedi. Bunun üzerine Gülfem Ö. de 500 lirayı gönderdi. Gülfem Ö., fala rağmen sevgilisi ile arasının düzelmemesi üzerine 1 ay sonra falcıyı tekrar aradı. Falcı bu kez, “Sana bir iyi bir kötü haberim var. Erkek arkadaşının hayatında kimse yok. Sana dönmek istiyor ama daha önce gittiğin falcılar buna engel oluyor. Büyüyü çözmem için 500 lira gönder” dedi. Gülfem Ö. falcının istediği 500 lirayı da banka aracılığıyla gönderdi.

Baktırdığı fal ve bozdurduğu büyülere rağmen erkek arkadaşının kendisine dönmemesi üzerine Gülfem Ö. tekrar falcıyı arayarak, “Hani sevgilimi bana bağlayacaktın, aramız daha da soğudu” demesi üzerine falcı bu kez, “Sana biri duvar örmüş, bu duvarın kaldırılması gerekiyor. Erkek arkadaşını sana döndüreceğim ama bin lira daha göndermen lazım” dedi. Umudunu falcıya bağlayan Gülfem Ö., bu parayı da gönderdi. Ancak erkek arkadaşıyla arasındaki sorun çözülmeyince tekrar falcıyı arayan ve kadının 500 lira daha istemesi üzerine dolandırıldığını anlayan Gülfem Ö., 10 Ekim 2012’de polis merkezine gidip şikayette bulundu.

Falcı Leman H. hakkında, ‘dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık’ suçundan Adana 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ne açılan dava karara bağlandı. 7 yıl 3 ay hapis ve 5 bin adli gün para cezası ile cezalandırılması istenen kadın, suçlamayı kabul etmeyerek, “Yaptığım iş tamamen yasaldır. Vergi levham mevcuttur. Kendi isteği doğrultusunda falına baktım. Bunun karışlığında da ücret alacağımı söyledim. Her defasında ayrı ayrı sorunlarını anlattı. Kendisine yardımcı olmaya çalıştım. Annesi ve babası beni aradı, kızlarının psikolojisinin bozuk olduğunu söyledi” dedi. Leman H., Maliye’ye kayıtlı olduğuna dair vergi levhasını da mahkemeye delil olarak sundu.
Mahkeme heyeti, vergi levhasında, ‘fal, astroloji ve spiritualist hizmetleri’ yazılan Leman H.’nin dolandırıcılık yaptığına dair yeterli kanıt bulunmadığı gerekçesiyle beraatına karar verdi.

 

İSTANBUL(İHA)

 

Etiketler: ,
📆 20 Ocak 2014 Pazartesi 15:28   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR