MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Genel, Manşet, Toplum » Yaralı sokak hayvanlarına “Hasta Nakil Aracı”
Yaralı sokak hayvanlarına “Hasta Nakil Aracı”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sokakta yaşayan, sahipsiz hayvanları tedavi merkezlerine naklediyor. Yaralı ve sakat sokak hayvanları İBB’ye ait hasta nakil araçlarıyla tedavi merkezlerine götürülüyor. 2015 yılında 10 binin üzerinde yaralı ve sakat hayvana müdahale edildi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sokaktaki yaralı hayvanlar için nakil aracı hizmeti veriyor.
İstanbul genelinde bulunan 26 adet Hayvan Nakil Aracı ile yaralı ve sakat hayvanların tedavi merkezlerine nakli sağlanıyor.  2015 yılında 10 binin üzerinde yaralı ve sakat hayvana müdahale edildi.

Nakil araçları,  vatandaşlardan gelen ihbarlar doğrultusunda yaralı hayvanların olduğu noktalara ulaşıyor. Yaralı hayvanlar uzman ekipler gözetiminde araçlara alınıyor. İlk müdahaleleri burada gerçekleşen hayvanlar, tedavileri yapılmak üzere İBB’ye ait Cebeci ve Tepeören tedavi ve bakım merkezlerine götürülüyor. Uzman veteriner ekiplerce tedavileri tamamlanan hayvanların aşı, bakım ve kısırlaştırmaları da yapılıyor.

7 gün 24 saat hizmet veren hayvan nakil aaraçlarına ALO 153 hattından ihbarda  bulunmak mümkün. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri,  İstanbullulardan gelen ihbarlar doğrultusunda haftada 200’ün üzerinde yaralı hayvana anında müdahale ederek tedavilerini tamamlıyor.

📆 09 Şubat 2016 Salı 10:32   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR