MENÜ ☰
.
Şubat 2024
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Kartal, Manşet, Toplum » Yeni Hizmet Binası Çırçır esnafını sevindirdi
Yeni Hizmet Binası Çırçır esnafını sevindirdi

Kartal Belediyesi’nin yeni hizmet binası Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi ve çevre esnafına canlılık getirdi.

Kartal Belediyesi’nin üç ayrı binada hizmet vermesini sona erdiren ve kendi binasında hizmetlerini sürdürmesini sağlayan yeni bina Çırçır Caddesi’ne hareket getirdi. Yeni belediye hizmet binasına bağlanan Gevrek Caddesi, Gevrek Çıkmazı, Çırçır Caddesi, Şerif Ali, Acıçeşme, Doktor Sadık Ahmet, Kuyu, Hacışakir, Dikey, Belediye caddesi, İmar , Bahtiyar ve Maviçam sokaklarının Kartal Belediyesi tarafından renkli asfalt serimi yapılarak yeniden düzenlendi.
Kartal Belediyesi yeni hizmet binasının Çırçır Caddesi’nde faaliyet göstermesi bölge esnafının işlerini de hareketlendirdi. Esnaf yeni hizmet binasının Çırçır’da hizmete girmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek bulundukları bölgeye bir canlılık geldiğini belirttiler.

çırçır esnafı-kartal-2
HALİL CEBİŞ
Çırçır’da uzun yıllar lokanta işletmeciliği yapan Halil Cebiş, yeni hizmet binasının Çırçır’a gelmesiyle işlerinin yoğunlaştığını ve Kartal Belediyesi tarafından çevre düzenlemesinin yapılmasını esnaf olarak olumlu karşıladığını belirterek şöyle konuştu:  “22 yıldır Kartal Çırçır’da lokanta işletiyorum. Kartal belediyesi’nin yeni hizmet binasının Çırçır’a gelmesi işlerimizi yüzde 30 arttırdı. Çırçır’a bir canlılık ve hareket geldi. Yollarımız düzenlendi. “ dedi.

çırçır esnafı-kartal-3
ŞÜKRÜ ŞAHAN
Çırçır’da çay ocağı işleten Şükrü Şahan ise, yıllardır Çırçır esnafına çay satarak hayatını kazandığını, yeni hizmet binasının Çırçır caddesinde ve çevresinde hareketliliğe neden olduğunu söyledi. Şahan, “Yıllardır Çırçır esnafına çay veriyorum. Belediyenin Çırçır’a gelmesinin olumlu yönlerinden birisi de canlılık kazandırması. Yeni işyerlerinin açılması da işlerimizin yoğunlaşmasına neden oldu. Yani Kartal Belediyesi’nin Çırçır’a gelmesi beni mutlu etti.”
ÇELEBİ İKİSİVRİ
Belediye Caddesi’nde kasaplık yapan Çelebi İkisivri de işlerinde canlılığın olduğunu, çevre düzenlemesi ile Çırçır’ın olumlu yönde değiştiğini vurgulayarak şöyle konuştu. “15 yıldır Çırçır’da kasaplık yapıyorum. Çırçır artık eskisi gibi değil. Düzenlenen yolları ve hareketliliği ile bizleri memnun etti. Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün çalışmalarını yakından takip ediyorum. Kartal’da güzel projeler hayata geçiyor.   Kartal’da olumlu değişimler bizi de memnun ediyor. “

çırçır esnafı-kartal
OYA SABANCILAR
Çırçır’da kafe işletmecisi Oya Sabancılar ise Kartal’ın kalbinin Çırçır’da attığını vurgu yaparak “ Yıllardır Kartal’da yaşıyorum. Çocuklarım ve ailem Kartallı. Kartal Belediyesi’nin yeni hizmet binasının Çırçır’da  olması birçok işyerinin Çırçır’a taşınmasını ve açılmasını sağladı. O nedenle ben de Çırçır’da bir kafe açtım. Yeni hizmet binasının Çırçır’da olması bize katkı sağladı. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e sönük olan Çırçır’a bir canlılık getirdiği teşekkür ediyorum” dedi.

Galeri
📆 31 Ocak 2014 Cuma 14:48   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR