MENÜ ☰
ARTDUŞ
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
.
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Pendik, Toplum » Yeni Sezona Anlamlı Başlangıç
Yeni Sezona Anlamlı Başlangıç

Pendik Belediyesinin  yeni kültür sanat sezonu anlamlı bir sergiyle açıldı. Mehmet Akif Ersoy’da düzenlenen  “Çağdaş Eserlerle Göç” sergisi ve yeni sezonun açılış töreninde konuşan Başkan Şahin, serginin çeşitli coğrafyalarda zulüm altında yapılan göçler konusunda duyarlılık oluşturacağını söyledi.

Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi bahçesinde yeni sezonun açılışı ve tanıtımı dolayısıyla düzenlenen tören, kalabalık bir katılıma sahne oldu. Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal’ın da katıldığı törende konuşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  yeni kültür sanat sezonuna ilişkin önemli açıklamalar yaptı.  Uluslararası alanda ekonomik olduğu kadar kültür sanat ve bilimde de kıyasıya bir rekabet yaşandığını söyleyen Başkan Şahin, “Biz de geçmişteki ihtişamlı dönemimize tekrar dönebilme arzusuyla şehirlerimizde mirasçısı olduğumuz ecdadımız gibi yeni bir medeniyet inşa etme çabasındayız.” dedi.

Farklılıklara ve yeniliklere yer verilecek 

Yeni sezonda farklılıklara ve yeniliklere yer verileceğini dile getiren Başkan Şahin: ”Pendik,  700 bine yaklaşan nüfusuyla yeni sezonu açıyor.  Geçmiş dönemimizde olduğu gibi başarılı işlerimize yine istikrarla devam edeceğiz ama mutlaka yenilikler, farklılıklar olacak.  Kalıcı, uzun vadeli,  sonuç alıcı işlere odaklanacağız.  Sadece kendi yaklaşımımızla da kültürü sanatı şekillendirmeyeceğiz. Elbette bizim de bir tarzımız,  yaklaşımımız, olaylara bakış açımız olacak. Ama bizim dışımızdaki bütün kültür sanatla ilgilenenlerin ortaya çıkabilmesi adına onlara da destek ve fırsatlar verilecek. Biz biliyoruz ki hayat içinde tek rengi olan hiçbir şey zevkli olmaz. Zevkli olan şey, birden çok renk ve fark  olmasıdır. Biz de kendi duruşumuzla bu güzelliklerin oluşmasına katkı sağlamaya devam edeceğiz. “ şeklinde konuştu

Büyük sahnesi ve mükemmel akustiği olacak

Konuşmasında Atatürk Kültür Merkezi’nin birkaç ay içinde tamamlanacağını da vurgulayan Başkan Şahin: “Sadece salonu yenilemek için işe başladığımızda kolonların da sağlam olmadığını gördük. Bu yüzden çalışma beklediğimizden daha uzun sürdü. Ancak merkez büyük bir sahneye ve mükemmel bir akustiğe sahip olacak” dedi.

Kitap fuarı açılacak

📆 13 Ekim 2017 Cuma 22:26   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR