MENÜ ☰
.
Şubat 2024
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Pendik, Toplum » Yerli Yazılımlar Desteklendikçe Dışa Bağımlılık Azalacak
Yerli Yazılımlar Desteklendikçe Dışa Bağımlılık Azalacak

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, TÜBİTAK ULAKBİM önderliğinde Ankara’da düzenlenen Kamu Açık Kaynak Konferansı’na konuşmacı olarak katıldı. Başkan Şahin, PARDUS gibi yerli yazılımların desteklendikçe gelişeceğine ve dışa bağımlılığın önemli ölçüde azalacağına vurgu yaptı. Başkan Şahin, daha sonra Sağlık Bakanı ile Gençlik ve Spor Bakanını ziyaret etti.

TÜBİTAK ULAKBİM tarafından gerçekleştirilen Kamu Açık Kaynak Konferansı’nın üçüncüsü Ankara’da düzenlendi. Konferansta açık kaynak dünyasındaki gelişmeler ve çözümler, kamu açık kaynak kullanım ve uyarlama öyküleri, ülkemizde yürütülen faaliyetler, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı gibi konular ele alındı. Konferansa Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin konuşmacı olarak katıldı. Geçtiğimiz yıl milli işletim sistemi PARDUS’a geçiş yapan Pendik Belediyesinin tecrübelerini aktaran Başkan Şahin, açık kaynak yazılımlarının önemine değindi. PARDUS gibi yerli yazılımların desteklendikçe gelişeceğine ve dışa bağımlılığın önemli ölçüde azalacağına vurgu yaptı.

Sağlık Bakanı ile Gençlik ve Spor Bakanına ziyaret

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin konferansın ardından Sağlık Bakanı ile Gençlik ve Spor Bakanını ziyaret etti. İlk ziyaretini Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a gerçekleştiren Başkan Şahin, Esenler Spor Kompleksi’nin hizmete giriş süreci ve ilçe genelindeki spor tesisleriyle ilgili projeler hakkında bir görüşme gerçekleştirdi. Başkan Şahin’in ikinci durağı Sağlık Bakanı Ahmet Demircan oldu. Başkan Şahin, encümen üyesi olduğu Sağlıklı Kentler Birliğinin yerel yönetimlerde Türkiye’nin 2018 yılındaki sağlık gündemi konusunda fikir alışverişinde bulundu.

📆 26 Ekim 2017 Perşembe 10:34   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR