MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Gençlik, Genel, Manşet, Sağlık, Toplum » Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk: “Bağımlılıklarla mücadele için el ele verelim”
Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk: “Bağımlılıklarla mücadele için el ele verelim”

Bu yıl “İyi ki Yeşilay var!” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 96. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı haftada, yüzbinlerce gönüllü harekete geçecek ve Türkiye’nin dört bir yanında yapılan etkinliklerde çocuk, genç, yaşlı demeden herkes hem bilgilenecek hem de doyasıya eğlenecek.

 

 

Yeşilay Haftası, bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek üzere 1-7 Mart tarihleri arasında “İyi ki Yeşilay var!” konseptiyle çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Toplum ve gençlikle buluşmayı ve kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıklardan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen projelere imza atan Yeşilay, Yeşilay Haftası’nda otoriteleri ve toplumu bir kez daha harekete geçiriyor.

 

 

 

Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, 23 Şubat’ta Sepetçiler Kasrı’nda düzenlenen basın toplantısında Yeşilay’ın hedefleri ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi. “Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için ülke çapında faaliyetler gerçekleştiriyoruz.” diyen Prof. Öztürk konuşmasına şu şekilde devam etti: “Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Yeşilay Haftası’na, “Yeşilay Dayanışma Haftası” diyerek, yüzbinlerce gönüllümüzle bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz” dedi. Bu yıl Yeşilay’ın 96. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağını söyleyen Prof. Öztürk, Yeşilay Haftası münasebetiyle zararlı alışkanlıklara ve bunların yayılmasına engel olmak için hep birlikte el ele vererek, bağımlılıklarla mücadele çağrısında bulundu.

Bağımlılar YEDAM’la hayata dönüyor!

Milli Eğitim Bakanlığıyla birlikte Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) kapsamında 28 bin rehber öğretmeni vasıtasıyla 20 milyon öğrenciye yaşlarına uygun içeriklerle birebir eğitim vermeye başladıklarını söyleyen Prof. Öztürk sözlerine şu şekilde devam etti: “Koruyucu ve önleyici çalışmalarımıza rehabilitasyon ve danışmanlığı da ekleyerek Yeşilay Danışmanlık Merkezi’ni (YEDAM) hayata geçirdik. Bağımlılara, bağımlılık riski taşıyanlara ve yakınlarına yüz yüze ve 444 79 75 danışma hattıyla danışmanlık ve rehabilitasyon hizmeti vermeye başlayan YEDAM’da uzman psikologlar ve sosyal hizmet uzmanları görev yapıyor. YEDAM kapsamında ayrıca İŞKUR, Mesleki Yeterlilik Kurumu arasında yaptığımız işbirlikleri çerçevesinde tedavisi bitmiş bireylere mesleki eğitim verme ve işe yerleştirme çalışmaları da yapılacak.”

Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi düzenleniyor

Son yıllarda Yeşilay’ın tütün, alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığı alanında uluslararası bilimsel toplantılara ev sahipliği yaptığını belirten Prof. Öztürk; “3-4 Mayıs 2016 tarihlerinde Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresine ev sahipliği yaparak konunun uzmanlarını İstanbul’da bir araya getireceğiz.” dedi.

Yeşilay Haftası’nda tüm Türkiye “İyi ki Yeşilay var” diyor

Yeşilay bir asra yakın zamandır bağımlılıklarla mücadele ediyor. Bu yıl da Yeşilay haftası da kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Yeşilay meydanlarda!

Yeşilay Dayanışma Haftası kapsamında başta İstanbul Şişli Cevahir AVM önünde kurulacak olan Yeşilay Festival Alanı olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki meydanlarda… Yeşilay, çocuk şenlikleriyle, bağımlılık eğitimleriyle, oyunlarla, fotoğraf ve karikatür atölye çalışmaları ve sergileriyle ziyaretçileri 7 gün boyunca hem eğlendiriyor hem de bağımlıklara karşı bilgilendiriyor.

Tarih: 1-7 Mart 2016

Yer: Şişli cevahir AVM Önü

Yeşil Sahne Söyleşileri başlıyor!

Şişli Cevahir AVM önündeki Yeşilay Festival Alanında Hakan Hatipoğlu, Cem Arslan, Ceyhun Yılmaz, Kalust Şalcıoğlu, Ertem Şener, Cem Öğretir, Münir Arıkan ve Halit Yerebakan Yeşil Sahne Söyleşileri kapsamında 7 gün boyunca ziyaretçilerle buluşacak.

Tarih: 1-7 Mart 2016

Yer: Şişli Cevahir AVM Önü

Yeşilay 96 yaşında!

Şişli Cevahir AVM önündeki Yeşilay Festival Alanında Yeşilay, etkinlik ziyaretçileriyle birlikte Yeşilay’ın kuruluş yıldönümünü dev bir pasta keserek kutluyacak.

Tarih: 5 Mart Cumartesi / 17.00

Yer: Şişli Cevahir AVM Önü

Çocuklar “Yeşilin Her Tonu”nda buluşuyor

Şişli Cevahir AVM önündeki Yeşilay Festival Alanında, çocuklar masal kahramanları eşliğinde kum boyama, yüz boyama, sokak oyunları aktiviteleriyle doyasıya eğlenecek. Burcu Günay, Ceren Benderlioğlu ve Açelya Akkoyun da bu şenliğe çocuklarıyla birlikte eşlik edecek.

Tarih: 5 Mart Cumartesi / 14.00

Yer: Şişli cevahir AVM Önü

En Yeşilaycılar ödüllendiriliyor

Yeşilay “Bağımlılıklardan uzak, sağlıklı yaşamı” misyon edinen ve bu mücadeleye söz ve eylemleriyle bu mücadeleye destek veren kişi, kurum ve kuruluşları Zümrüdüanka Ödülü ile ödüllendiriyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ödül töreni Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Cumhurbaşkanının katılımlarıyla gerçekleşiyor. Bu özel gecede kültür sanat dünyasından spora, akademiden siyasete, medyadan sosyal sorumluluk projeleri alanına kadar toplam 8 dalda seçilen kişi ve kurumlara “En Yeşilaycı” unvanıyla ödülleri takdim edilecek.

📆 23 Şubat 2016 Salı 17:52   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR