MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNİN TASARIMLARI KARTAL BELEDİYESİ’NDE
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNİN TASARIMLARI KARTAL BELEDİYESİ’NDE

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü Mimari Tasarım 4 Stüdyosu öğrencilerinin, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün hayata geçirdiği projelerden yola çıkarak Kartal için oluşturduğu 40 mimari tasarımdan oluşan sergi, Kartal’da açıldı.

Açılışa Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra Başkan yardımcıları, Meclis Üyeleri, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri, Kartal Belediyesi birim müdürleri ve Kartallı vatandaşlar katıldı. Projeleri tek tek inceleyen Başkan Altınok Öz, bir yandan da vatandaşlarla sohbet etti. Serginin minik konuklarıyla da yakından ilgilenen Başkan Altınok Öz, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

20 Nisan’a kadar açık kalacak sergide, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü Mimari Tasarım 4 Stüdyosu öğrencilerinin, Kartal’a özel fikir ve mimari projeleri yer alıyor. Genç mimarların, 04 Ekim 2016 tarihinde Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü ziyaret etmeleriyle başlayan çalışması, o günden bu yana Başkan Altınok Öz’ün öğrencilere verdiği destekle seçkin projelere dönüştü. Başkan Altınok Öz, bu süreçte 185 genç tasarımcıya alan çalışması sırasında eşlik ederek, Kartal’da hayata geçen projeleri yerinde anlattı.

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Mimarlık Fakültesi Hocaları Prof. Dr. Tülin Görgülü, Prof. Dr. Meral Erdoğan, Doç. Dr. Ayşen Ciravoğlu, Doç. Dr. Funda Kerestecioğlu, Doç. Dr. Selim Ökem, Doç. Dr. Kunter Manisa, Doç . Dr. Zühre Sözeri, Yrd. Doç. Dr. Senem Kaymaz Koca, Öğr. Gör. Erhan Vural, Öğr. Gör. Pınar Bayraktar, Öğr. Gör. Selahattin Tüysüz, Arş. Gör. Nazlı Arslan, Kartal Belediyesi Etüt Proje Personeli ve YTÜ Mimarlık Fakültesi Öğr. Gör. Yüksek Şehir Plancı Mimar Tunay Akarsu ve Kartal Belediyesi birim müdürlerinin de destek verdiği öğrenciler, dönem boyunca mimari tasarım stüdyosunda Kartal üzerine mimari projeler geliştirdi. Başarılı çalışmalardan oluşan 40 mimari proje, sergi kapsamına alındı.

İlk kez, 03 Mart’ta İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün de katılımı ile gerçekleşen açılan sergi, bu kez de 20 Nisan’a dek Kartal Belediye Başkanlığı binası fuaye alanında tasarım meraklılarını bekliyor.

Galeri
📆 18 Nisan 2017 Salı 11:01   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR