MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Kartal, Manşet, Spor, Toplum » Zabıtalar yakın dövüş eğitimlerini tamamladı
Zabıtalar yakın dövüş eğitimlerini tamamladı

DÜNYA YAKIN SAVUNMA FEDERASYONU’NDAN BAŞKAN ÖZ’E PLAKET
KARTAL BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ YAKIN SAVUNMA EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI
Kartal Belediyesi Zabıta memurları yakın savunma eğitimlerini tamamlayarak, katılım belgelerini aldı. Türkiye’de yakın savunma alanında ortaya çıkan eksikliklerin giderilmesi için kurulan Dünya Yakın Savunma Federasyonu Kartal Belediyesi ve Maltepe Belediyesi zabıta memurlarına verdiği yakın savunma eğitimlerini tamamladı.
İki hafta süren eğitimlerin sonunda Kartal Belediyesi ve Maltepe Belediyesi zabıta memurlarına katılım belgeleri Maltepe Yalçın Kızılay Spor Kompleksi’nde düzenlenen törenle verildi.
Törene Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Dünya Yakın Savunma Federasyonu DAT Kurucu ve Onursal Başkanı İbrahim Aktürk, Federasyon Başkanı Oğuzhan Aktürk, Kartal Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla İlgün ve federasyon yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

unnamed
DÜNYA YAKIN SAVUNMA FEDERASYONDAN BAŞKAN ÖZ’E  PLAKET
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’e federasyona katkılarından dolayı DAT Kurucu ve Federasyon Onursal Başkanı İbrahim Aktürk tarafından teşekkür plaketi verildi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, katılım belgelerini alan Kartal Zabıta memurlarının hepsini tek tek kutladı.
Dünya Yakın Savunma Federasyonu DAT Kurucu ve Onursal Başkanı İbrahim Aktürk, federasyonu 2004 yılında yürürlüğe giren güvenlik yasasında hizmet veren güvenlik elemanlarına olası bir saldırıya karşı müdahale teknikleri eğitimi zorunluluğu getirilmediğini kaydederek; “Yakın Savunma Eğitimi, güvenlik ve hizmet alanında görev yapan personelin bir tehdit durumunda ilk önce kendi güvenliklerini ön plana alarak verilen disiplinli eğitim sonucunda olayı büyümeden en az zararla neticelendirilmesi üzerine oluşturulmuş bir sistemdir. Federasyon, güvenlik elemanlarının olaylarda karşılarına çıkan silah, bıçak veya sopayla saldırılara karşı müdahale tekniği eğitimi vermek için kurulmuştur” dedi.
ZABITALAR YAKIN SAVUNMA EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI
Kartal Belediyesi Zabıta Ekiplerine Yakın Savunma Eğitimi, DAT sistem kurucusu İbrahim Aktürk, Dünya Yakın Savunma Federasyonu Başkanı Oğuzhan Aktürk, eğitimci Seda Kıvanç ve Sinan Yunusoğlu tarafından verildi.
Yakın Savunma Eğitimi:
Sporcu disiplini ve alt yapısıyla eğitim alan personel, ilk önce karşılaştığı tehdide karşı olaya sağduyulu bir şekilde yaklaşarak sorunu konuşarak çözmeye çalışır. Sorunun büyümesi durumunda ise öğrendiği her duruma özel Yakın Savunma Eğitimi tekniklerini uygulayarak sorunu büyümeden sonlandırmayı amaç edinmiştir. Dünya Yakın Savunma Federasyonu eğitimi, kolluk kuvvetlerinin olay yerine gelene kadar saldırgan veya saldırganların zarar görmeden muhafazasını da ilke edinmiştir.

Galeri
📆 23 Ocak 2014 Perşembe 10:28   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR