MENÜ ☰
Ramazan Ayınecdet-cam-akademi
Mart 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Ataşehir, Genel, İlçeler, Manşet, Toplum » Ataşehirli Hayvanseverler için eğitim verildi
Ataşehirli Hayvanseverler için eğitim verildi

Ataşehir Belediyesi tarafından ilçedeki hayvanseverler için  “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi” verildi.

 

Can dostlarımızı birlikte koruyup, birlikte sevelim sloganıyla hazırlanan eğitimlerde; İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan ve Yrd. Doç. Dr. Muhsin Öztürk tarafından; hayvan hakları, hayvanları koruma kanunları, hayvan davranışları, hayvan refahı ve beslenmelerine yönelik bilgiler verildi.

 

Ataşehirli hayvanseverler, eğitimin verildiği Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Sergi ve Etkinlik Salonu’nu tamamen doldururken, sabah 09.30’da başlayan eğitimler, 16.30’a kadar devam etti.

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi’nin birlikte izlediği hayvanseverler için düzenlenen eğitime, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Namık Sürmen ve Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt da katıldı.

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi yaptığı konuşmada; “Gönlü hayvan sevgisiyle, yaşam sevgisiyle dolu bu kadar çok insanı bir arada görmenin bizim için gurur ve mutluluk kaynağı olduğunu bilmenizi isterim. Hayvan hakları sorunları, hepimizin öncelikle çözülmesini istediğimiz konuların başında yer almaktadır. Eğer bir mahallede veya sokakta, sokak köpekleri ve kedileri sizden kaçmıyorsa orada yaşayan insanlar iyi ve merhametli insanlardır. Orada yaşayan bütün canlılar mutludur. Orada yaşanılabilir” dedi.

 

Ferhatpaşa Mahallesi’nde yeni bir hayvan barınağı yapma projelerinin bulunduğunu, bu projenin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından onay verildikten sonra çok kısa bir sürede bitirileceğini belirten Başkan Battal İlgezdi, “Hepimiz biliyoruz ki yaşam hakkı kutsaldır ve her canlının onurlu bir yaşam sürdürmeye hakkı vardır. Biz bu onurlu mücadelenin içinde sizlerle birlikteyiz. İlçemizde yaşayan sokak hayvanlarının sağlığını korumak ve yaşam kalitesini arttırmak için Belediyemiz sokak hayvanları rehabilitasyon merkezini en kısa sürede hayata geçirmek için gereken tüm özveriyi gösteriyor. Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimine katılarak, can dostlarımıza vermiş olduğunuz desteklerinizden dolayı sizi tebrik eder, bu sevgi dolu mücadelede bizlerle tek yürek olduğunuz için teşekkürlerimi sunarım” dedi.

 

Eğitimin sonunda katılımcılara eğitim sertifikası dağıtılırken, isteyenlere daha sonra da “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Kimlik Kartı” verilecek.

📆 12 Ocak 2015 Pazartesi 11:48   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR