MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Maltepe, Manşet, Politika, Toplum » Başıbüyük’te coşkulu karşılama
Başıbüyük’te coşkulu karşılama

 

 

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, toplu açılışlarda vatandaşlarla bir araya geldiği Başıbüyük Mahallesi’nde halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Üç adet park ve bir aile sağlığı merkezinin açılışını gerçekleştiren Başkan Zengin, tek yürek olduğu kalabalığa, yerinde kentsel dönüşüm projesini hep birlikte hayata geçireceklerini, bunun için de yakın bir tarihte bilgilendirme ofisi açacaklarının müjdesini verdi.

 

 

Her şey vatandaşın huzuru için

 

 

Mahalle bazında yapılan açılışlara bir yenisi daha eklendi. Başıbüyük Mahallesi’nde üç park ve bir aile sağlığı merkezi açılışını gerçekleştiren Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, yaptığı konuşmada Başıbüyük halkına teşekkür etti. İdeolojileri ne olursa olsun, hiçbir ayrım gözetmeksizin Maltepe’nin her noktasına eşit hizmet etmek prensibinden hiçbir zaman vazgeçmediğini vurguladı. Kalabalığın alkışları eşliğinde konuşan Başkan Zengin, “Burada yıllardır, vatandaşlarımız huzurlu ve rahat olsunlar diye uğraşıyoruz. Ama önceliğimiz her zaman çocuklardır. Bulduğumuz her boş alanı parka dönüştürmeye devam ediyoruz.” dedi.

 

 

 

 

maltepe-belediyesi-coskulu-karsılama

 

En büyük rüyam, sağlıklı mekanlar kazandırmak”

 

 

Yerinde kentsel dönüşümü en sağlıklı şekilde gerçekleştirmek istediğini yineleyen Maltepe Belediye Başkanı Zengin, “Hepimizin temel isteği ve en büyük rüyam, Başıbüyük’e sağlıklı mekanlar kazandırmak. Sizler olmadan karar vermeyeceğiz. Birlikte başaracağız. Yeni bir aile sağlığı merkezi yaptık. Eski sağlık ocağının yerine de bilgilendirme ofisi açacağız. Vatandaşlarımız on üç katlı binalar istemiyor. Onun yerine dört katlı binalar olsun istiyoruz. Önemli olan haklı olduğumuzu TOKİ’ye ve devlete anlatmak. Evleriniz yıkılmayacak, tapularınızı vereceğiz.

 

Yerinde kentsel dönüşüm için Büyükşehir Belediyesi’nin de destek olması gerektiğinin önemine vurgu yapan Prof. Dr. Mustafa Zengin, “Bir doktor ve içinizden biri olarak, Süreyyapaşa’lı olduğumu, Başıbüyük çocuğu olduğumu biliyorsunuz. Önümüzdeki süreç önemli. Kararı sizler vereceksiniz biz, çocuklarınızın geleceği güzel olsun diye varız. Başıbüyük’ü güzelleştirmek için çalışıyoruz.” dedi.

 

 

 

 

basıbuyuk-coskulu-karsılama

 

Benim için onurdur”

 

 

Beş yıllık görev süresince daima doğru işler yaptıklarının ve hakkında çıkarılmak istenen spekülasyonlara boyun eğmeyeceklerini ifade den Başkan Zengin, vatandaşların talebi üzerine sembolik olarak konulan park isimlerinden dolayı yargılanmanın ancak bir onur olabileceğini belirterek, “Hiçbir zaman imar yolsuzluğundan dolayı yargılanmadım. Bu da benim onurumdur ve size olan hizmetimin sonucudur.” diye konuştu.

 

 

Başıbüyük’ten güç aldı

 

 

Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Başkan Zengin’e, hizmetlerinden dolayı Başıbüyük mahalle sakinleri adına ve Başıbüyük Spor Tesisleri’ni halka kazandırdığı için de Başıbüyük Spor Kulübü adına iki plaket verildi. Toplu açılışlara belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, belediye personeli, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve basın mensuplarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye Başkan’ı Zengin’i can kulağıyla dinleyen yediden yetmişe kalabalığı oluşturan mahalle sakinleri, memnuniyetlerini dile getirerek Prof. Dr. Mustafa Zengin’le hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

Başkan’dan ev yardımı

 

 

Açılışların ardından ekibiyle birlikte iki ev ziyaretinde bulunan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, ilk olarak gazi kardeşlere konuk oldu. Evlerine tadilat sözü veren Başkan Zengin, incelemelerde bulunduktan sonra yapımı tamamlanan bir diğer evi ziyaret etti. Evleri yandıktan sonra kendilerine yeniden ev yapan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, ziyareti sırasında aile sakinlerine bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

 

 

Muhtarlardan tam destek

 

 

Açılışların ardından Başıbüyük Mahalle Muhtarlığı’nı ziyaret eden Prof. Dr. Mustafa Zengin’e bir destek de muhtarlardan geldi. Maltepe mahalle muhtarları, beş yıllık görevi boyunca Maltepe’ye kazandırdığı tüm hizmetler ve örnek projeler için Başkan Zengin’e teşekkür ettiler.

 

 

 

Galeri
📆 08 Şubat 2014 Cumartesi 10:34   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR