MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Büyükşehir, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » Başkan Altınok Öz Tunceli Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin Gecesine Katıldı
Başkan Altınok Öz Tunceli Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin Gecesine Katıldı

 

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Tunceli Eğitim Gönüllüleri Derneği ve Tunceli Sanayiciler ve Girişimciler Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği yardım gecesine katıldı.

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Tunceli Eğitim Gönüllüleri Derneği ve Tunceli Sanayiciler ve Girişimciler Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği yardım gecesine katıldı. Ataşehir’deki Marriot İstanbul Asia Otel’de düzenlenen geceye, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, CHP İlçe Başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de aralarında bulunduğu pek çok Tuncelili katıldı.

 

Gecenin ilk açılış konuşmasını yapan Tunceli Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Göyüldar, katkıda bulunmaya çalıştıkları Tunceli’de hiçbir devlet yatırımı olmadığını, çocukların, gençlerin ancak okuyarak geleceğini kurtarmak zorunda olduğunu belirtti.

 

 

Tunceli Sanayici ve Girişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Musa Bulut da konuşmasında, Tunceli’nin doğa güzelliğinin yanı sıra okur – yazar oranının, Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu belirtti.

 

BAŞKAN KILIÇDAROĞLU TUNCELİ (7)

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eğitimin bütün toplum için önemli olduğunu, ancak başka seçeneği olmayan Tuncelililer için daha da önem taşıdığını dile getirdi. Kılıçdaroğlu, Tunceli’de geçen çocukluğuyla ilgili anılarından söz ederek başladığı konuşmasında, Tuncelililerin, doğanın verdiği özgürlük içinde yaşadıkları için kontrolü zor insanlar olduklarını, Tunceli’de yaşamayanın özgürlüğün ne olduğunu bilemeyeceğini, özgürlüğün farklı bir şey olduğunu, Tuncelilinin özgürlüğün tadını doğadan aldığını belirterek şöyle dedi: “Eğitim önemli gerçekten. Eğitim, aklın özgürleşmesini sağlar. Eğitimle biz, çocuğun daha nitelikli soru sormasına olanak sağlarız. İnsanın doğasında soru sormak vardır zaten. Çocuk dillendiği andan itibaren soru sorar. Biz bazen onlara ‘Konuşma’ deriz, ‘Soru sorma’ deriz, ‘Sessiz dur’ deriz. Aslında çocuğa haksızlık ediyoruz. Çünkü çocuk daha fazla soru sormak istiyor ve dünyayı tanımak istiyor. Eğitimle biz bu sorunun kalitesini artırırız” dedi.
CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Ama eğitim var, eğitim var” diyerek sürdürdüğü konuşmasında, “Aklın özgürleşmesine göre eğitim yapıyorsanız, o çocuk dünyayı keşfeder ama aklın özgürleşmesini sağlayacak eğitimi kısıtlıyorsanız o çocuk, geleceği sağlıklı göremez ve değerlendiremez” dedi. Kılıçdaroğlu, “Ben şuna yürekten inanıyorum. Her Tuncelili öğrenci, aklının özgürleşmesi paralelinde dünyayı en iyi okuyan kişidir. Bizim çocuklarımıza ben güveniyorum” diye konuştu.

 

Tuncelili öğrencilerin başarıyı elde etmek zorunda olduğunu dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Onların tarlaları yok, fabrikaları yok, yıllık harcamalarını

karşılayabilecek veya gelecek güvencesi verecek büyük mal varlıkları yok. Onlar okuyarak, dünyayı tanıyarak, hem çevrelerine, hem kendilerine, hem ailelerine, hem ilçelerine katkıda bulunmak istiyorlar” dedi. Kılıçdaroğlu; sözün, lafın güzel olduğunu ancak en önemli hususun eylemde bulunmak olduğunu yani eğitime katkı vermek gerektiğini belirterek sözlerini tamamladı.

Alkışlar arasında sahneden inen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ardından “eğitime verdikleri katkıdan dolayı” Tunceli Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Göyüldar, Ali Boztuğ, Saliye Kaya, Tülay Çermit, Fatih Kılıçdaroğlu ve Yılmaz Kılıçoğlu’na teşekkür edildi.

BAŞKAN KILIÇDAROĞLU TUNCELİ (11)

Gece, önce yerel sanatçı Töre’nin türküleri, ardından da usta yorumcu Leman Sam’ın seslendirdiği şarkılarıyla sona erdi.

 

Galeri
📆 09 Aralık 2013 Pazartesi 13:45   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR