MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Beykoz, Genel, İlçeler, Manşet, Toplum » Beykoz’da Huzurlu ve Mutlu Bayram
Beykoz’da Huzurlu ve Mutlu Bayram

Beykoz’da Kurban Bayramı hizmetleri ve yapılan denetimlerle huzurlu bir bayram yaşanıyor.  Beykoz Belediyesi ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü veteriner hekimleri, zabıta ve müftülük ekipleriyle 135 kurban satış ve kesim yerini denetlerken, temizlik ekipleri çift vardiya mesaiyle çalışıyor. 

Beykoz Belediyesi’nin vatandaşların kurban ibadetlerini huzurla yerine getirmesi için kurban ve satış alanlarında yaptığı denetimler ve günler öncesinden başladığı hizmetlerle ilçede Kurban Bayramı sorunsuz geçiyor.

Veteriner hekimler, zabıta ekipleri tarafında ilçe genelindeki 135 kurban satış ve kesim noktasında yapılan denetimlerde 4 bin 248 Büyükbaş hayvan, bin 584 küçükbaş hayvan kontrol edildi. Kurban için uygun olmayan, yaşı küçük olan veya halk sağlığını tehdit eden hayvanların kesimine ise izin verilmedi.

Zabıta ekipleri ayrıca kesimlerin hijyenik ve sıhhi şartlara uygunluğunu denetledi. Şu ana kadar gerçekleştirilen denetimler kapsamında kesim yerlerinde her hangi bir cezai işlem uygulanmazken hastalık tespit edilen 3 hayvanın ilgili mevzuat gereği kesimi engellendi. 

Müftülük yetkilileri ise kurbanlıkların dini hükümlere uygunluğunu kontrol etti.

“Boğa Yakalama Timi” İş Başında

Beykoz Belediyesi bünyesinde deneyimli veteriner hekimlerden kurulan ‘Boğa Yakalama Timi’ 2 adet kaçan büyükbaş hayvanı yakalayıp sahiplerine teslim etti.

Temizlik Ekipleri Çift Vardiya Mesaide

Temizlik ekipleri ise çevre ve halk sağlığını korumak için kurban atığı toplama çalışmalarına 14 Büyük damperli kamyon, 9 iş makinesi ile çift vardiya olarak devam ediyor.

İlaçlama ekipleri ise halk sağlığını korumak amacıyla bayramdan önce olduğu gibi kurbanlık kesim ve satış yerlerinde karasinek ve lavra üremesine karşı ilaçlama hizmeti veriyor.

📆 19 Haziran 2024 Çarşamba 11:32   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR