MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Maltepe, Manşet, Politika, Toplum » CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç; “Maltepe’de ezber bozmaya geliyoruz”
CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç; “Maltepe’de ezber bozmaya geliyoruz”

Maltepelilerden aydınlık yüzlere özgür fikirlere sevgi seli

 

 

Balbay: “Ayakkabı kutusu kadar küçüldüler”

 

 

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay;Özgürlük ve demokrasi devrimini gerçekleştireceğiz”

 

 

Gazeteci Merdan Yanardağ; “Uzlaşma yok mücadeleye devam”

 

 

CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç; “Maltepe’de ezber bozmaya geliyoruz”

 

 

CHP Maltepe İlçe Örgütü tarafından Salon Kardelen’de düzenlenen ve Gazeteci Necdet Saraç’ın moderatörlüğünde CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, gazeteci-yazar Merdan Yanardağ ve CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç’ın konuşmacı olarak katıldığı “Aydınlık yüzler özgür fikirler” toplantısı çok büyük bir ilgi gördü.

 

 

CHP İstanbul Milletvekilleri Müslim Sarı, Kadir Gökmen Öğüt, Sabahat Akkiraz, Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mustafa Kul ve Prof. Dr. Tolga Yarman da katıldığı toplantıya katılanları “Merhaba Maltepeli kardeşlerim merhaba özgürlük” diye selamlayan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, “Benim için özgürlük önce aileme daha sonra da sizlere kavuşmaktır. Bu tablo gösteriyor ki bizler salonlara, meydanlara sığmayacak kadar büyüdük ama onlar ayakkabı kutusu kadar kadar küçüldüler. Bu salon CHP iktidarının ayak sesleridir” dedi.

 

maltepe-chp-adayı-ali-kılıc

 

ÜLEŞTİRME BAKANI

 

 

Sırf seçimleri kazanmak için Suriye’yle savaşmayı göze alan bir yönetimin bulunduğuna dikkati çeken Balbay, “İçişleri Bakanı Suç İşleri Bakanı, Ulaştırma Bakanı Üleştirme Bakanı, Maliye Bakanı Malı Ye Bakanı olmuş. Ahmet Taner Kışlalı’nın, Uğur Mumcu’nun acılarıyla gazetecilik yapmış biriyim. Bugün faili meçhul değil, faili meşhur cinayetler var. Gençlerimizin ölümünü televizyon yayınlarında görüyoruz” diye konuştu. Böyle bir tablo karşısında ülke bütünlüğü için ortak paydada buluşmanın çok önemli olduğunun altının çizen Balbay, “CHP hem Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinin bekçisi hem de geleceğin kurucusudur. CHP iktidarında 4. büyük devrimi gerçekleştireceğiz. Devleti kurduk, çok partili siyasal hayatı Türkiye’ye getirdik. Sosyal devleti ve sosyal demokrasiyi getirdik. Özgürlük ve demokrasi devrimini de biz gerçekleştireceğiz” dedi.

 

 

Bu Maltepe’de ilk buluşmamız” diyen Mustafa Balbay, “Ali Kılıç’ı 15 yıldır tanıyorum. Ali Kılıç’ın, Avrupa deneyimini Maltepe’de değerlendirerek burayı örnek bir kent haline getireceğine inanıyorum” dedi.

 

 

UZLAŞMA YOK

 

 

Gazeteci- yazar Merdan Yanardağ da, mevcut iktidarın sahte kanıtlarla, tertiplerle kendilerini cezaevine gönderdiğini anımsatarak, cumhuriyetin bütün değerlerini yok edip ılımlı İslam rejimini kurmaya çalıştığını söyledi. Yanardağ, “AKP’yle hesaplaşmamız gerekiyor. AKP’yle uzlaşmak celladıyla uzlaşmak demektir. Uzlaşma yok mücadele var” dedi.

 

 

Ali Kılıç’la Deniz Feneri yolsuzluğunu ortaya çıkardığı dönemde birlikte televizyon programları yaptığını anımsatan Yanardağ, “Ali Kılıç Maltepe’de hırsızlığa izin vermeyeceği gibi temsil ettiği siyasal görüşle Maltepe’de bir pırlanta gibi parlayacak” diyerek Kılıç’a tam destek verdi.

 

 

MALTEPE’YE AVRUPA VİZYONU

 

 

CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç da, 30 Mart’ta bahar temizliği yapıp AKP’yi  süpüreceklerini söylediği konuşmasında, “Projeyse  proje,  çalışmaysa çalışma, inançsa inanç. Halk ile hareket edeceğiz ve Maltepe’ye Avrupa vizyonunu kazandıracağız “ dedi.

 

 

Maltepe’yi Avrupa Birliği’nde uygulanmış ve başarılı olmuş projelerle bir Avrupa kenti yapmak istediğini söyleyen Ali Kılıç, “Maltepe için çılgın projelerimiz yok. Çıldırmak istemiyoruz. Akıllı projelerimiz var. Maltepe’yi önce Anadolu yakasının sonra İstanbul’un parlayan ilçesi yapmak istiyoruz” diye konuştu.

 

 

MALTEPE’YE FUAR

 

 

Anadolu yakasının geleceğini şekillendirecek Maltepe Fuar Merkezi’ni inşa edeceklerini kaydeden Ali Kılıç, Başıbüyük’te 100 bin metrekare alan üzerinde kuracakları bu merkez ile 25 bin kişiye iş olanağı sağlayacaklarını vurguladı. Kılıç, “Uluslararası firmalar ve markalar buraya gelecek. Fuar merkezinden teleferikle merkeze gelinecek. Sahildeki tesislere ulaşılacak. Hem buradaki tesisler canlı olacak hem de trafik yükü artmayacak. Bu proje Anadolu yakasına müthiş derecede kazanç sağlayacak” diye konuştu. Salondaki Maltepelilere böyle bir projeyi destekliyor musunuz diye soran Ali Kılıç, salondan gelen coşkulu “evet” yanıtı üzerine “Bende size söz veriyorum. Bu projeyi Maltepe’de hayata geçiriyoruz” dedi.

 

 

Maltepe’de ezber bozmaya geldiklerini ve bunun birilerinde rahatsızlık yarattığını vurgulayan Ali Kılıç, “Tayyip Erdoğan’la hesaplaşmak istiyorum. Beni bu maçta yalnız bırakmayın. Bütün renkler, farklı kültürler,  düşünceler Maltepe’de bir arada.  Adlarımız farklı olsa da soyadımız Türkiye. 30 Mart seçimleri yol ayrımıdır. Hırsızlarla, yolsuzlarla, yetim hakkı yiyenlerle namuslu insanların yol ayrımıdır” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

Galeri
📆 26 Mart 2014 Çarşamba 12:33   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR